Znamy prognozy ceny paliw na kolejny tydzień! Świetne wieści dla kierowców diesla, gorsze dla LPG

Ceny paliwa na stacjach benzynowych od dłuższego czasu tylko drożeją. Dzisiaj poznaliśmy prognozy analityków E-Petrol na kolejny tydzień. Ceny nieco się zmienią – najwięcej powodów do zadowolenia mają kierowcy pojazdów typu diesel. Nieco gorsze wiadomości mamy natomiast dla kierowców samochodów z instalacją LPG.

diesel tankowanie paliwo
Podaj dalej

Znamy prognozy cen paliwa na kolejny tydzień – dobre informacje dla kierowców diesla!

diesel benzyna paliwo

W ostatnim tygodniu w cennikach hurtowych paliw oglądaliśmy małe spadki. Niestety, mimo tego nie przełożyło się to na prognozowane ceny na stacjach benzynowych na przyszły tydzień. Według informacji analityków w przyszłym tygodniu za litr benzyny 98-oktanowej będziemy musieli zapłacić około 6,06 zł. Jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową to średnia cena ma wynosić około 5,78 zł za litr.

Nieco lepsze informacje mamy dla kierowców diesla, których czeka lekka zniżka cen, w porównaniu do ostatnich tygodni. Od poniedziałku będą musieli oni zapłacić za litr oleju napędowego około 5,35 złotych. Podwyżka cen czeka z kolei kierowców samochodów z instalacją LPG. Za litr autogazu trzeba będzie zapłacić średnio około 2,73 zł.

W dalszym ciągu czekamy na gwałtowne obniżki cen. Może wrzesień lub październik nam je dadzą

diesel benzyna paliwo

Ciekawe jak to będzie wyglądało w kolejnych tygodniach. Póki co cały czas czekamy na zniżki cen paliw, jednak jak na razie nie możemy się ich doprosić. Miejmy nadzieję, że po wakacjach, będziemy świadkami jakichś zniżek. W końcu przecież co roku to wrzesień i październik jest okresem, kiedy na stacjach zaczynają się pojawiać nieco bardziej przystępne dla kierowców ceny.

Przeczytaj również