Zmiana czasu z zimowego na letni. Zobacz kiedy musisz przestawić zegarek w samochodzie!

Zmiana czasu z zimowego na letni. Zobacz kiedy musisz przestawić zegarek w samochodzie!

Podaj dalej

Wielu kierowców często o tym zapomina, jednak jest to dosyć istotna sprawa. Kiedy w tym roku nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni? Jak przestawić zegarek w samochodzie? Już wam tłumaczymy.

Twitter – najpopularniejsze profile na świecie

Zmiana czasu coraz bliżej – o czym musimy pamiętać?

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w tym roku z 27 na 28 marca. Do czasu zimowego wrócimy dopiero w ostatni weekend października. Przy zmianie czasu na letni śpimy o godzinę krócej, a wskazówki zegara z godziny 2:00 przestawiamy na 3:00.

Jak przestawić zegarek w samochodzie? W starszych autach nie ma z tym większego problemu – musimy tylko pokrętłem nastawić cyferki na odpowiednią godzinę i gotowe. W nowszych samochodach jest to jednak czasami nieco bardziej skomplikowane, choć większość modeli tak naprawdę przestawia zegar automatycznie.

W każdym aucie wygląda to inaczej

diesel deska rozdzielcza

Jeśli nie mamy pojęcia jak dokonać zmiany godziny w nowszym samochodzie, to najlepiej sięgnąć w tym celu po instrukcję obsługi. Wszystko zależy tak naprawdę od konkretnego modelu samochodu. W Golfie VI zegar przestawiamy za pomocą przycisków na wielofunkcyjnej kierownicy, a w Fordzie Fieście zmiany dokonujemy przy użyciu panelu sterującego wyświetlacza audio. Jak widzicie zatem ile samochodów tyle sposobów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News