Zapasy paliwa gwałtownie spadają. Szykuje się prawdziwy armagedon?! Wiele na to wskazuje...

Zapasy paliwa gwałtownie spadają. Szykuje się prawdziwy armagedon?! Wiele na to wskazuje...

diesel paliwo

Podaj dalej

Według informacji przedstawionych w internecie przez Energy Information Administration w zeszłym tygodniu znacząco spadły amerykańskie zapasy ropy naftowej oraz paliwa. Jaka jest tego przyczyna? Przede wszystkim przejście huraganu Ida, który zablokował wiele produkcji. Sytuacja wygląda na bardzo poważną.

Zapasy paliwa w USA gwałtownie spadają. Co to oznacza i jakie mogą być tego skutki?!

diesel szczepienia koronawirus tankowanie
fot. freepik.com

Z informacji podanych przez analityków wynika, iż można spodziewać się gwałtownego spadku zapasów we wszystkich kategoriach. Wszystko przez to, że platformy morskie nie mogły dostarczać ostatnio ropy na kontynent, a kilka rafinerii zdecydowało się nawet na tymczasowe zaprzestanie działalności. Zapasy ropy w ciągu jednego tygodnia spadły aż o 1,5 miliona baryłek.

Tygodniowa produkcja w USA spadła tym samym do 10 mln baryłek dziennie z 11,5 mln baryłek, jakie były produkowane tydzień wcześniej. W Stanach Zjednoczonych w tym samym czasie ubyło również 7,2 mln baryłek benzyny oraz aż 3,1 mln baryłek destylatów. To wszystko miało wpływ na to, że w USA w ostatnim czasie zapasy benzyny były na najniższym poziomie od listopada 2017 roku.

Czekamy aktualnie na rozwój wydarzeń, choć eksperci są dobrej myśli. Ma być już tylko lepiej

paliwo diesel stacja

Sytuacja wygląda na ciężką, jeśli spojrzymy na spadek w zapasach. Według informacji ekspertów w nadchodzących tygodniach można jednak spodziewać się uspokojenia tej sytuacji. Będziemy was informowali na bieżąco o tym, jak sytuacja wygląda.

źródło: e-petrol.pl + Energy Information Administration

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News