Wzmożone kontrole policji na drogach. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo w święta

Od piątku, 22 grudnia na ulicach w Polsce można spodziewać się wzmożonej liczby kontroli przeprowadzanej przez funkcjonariuszy policji. Nic dziwnego, w okresie Świąt Bożego Narodzenia zawsze jest wzmożony ruch na drogach i policjanci zadbają o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z przepisami. W związku z tym można spodziewać się, że kontrole policji będą jeszcze bardziej wzmożone. Jak to dokładnie będzie wyglądało i jakie są konkretne plany policji na najbliższy czas? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym zajmujemy się nieco szerzej tym tematem.

policja punkty karne
Podaj dalej

Kontrole policji na drogach w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo

punkty karne
policja.gov.pl

Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przypomina kierowcom o ostrożności w okresie poruszania się po drogach w czasie świątecznym. Policjanci już w piątek spodziewają się dużego ruchu na drogach, w związku z tym nic dziwnego, że będzie zwiększona liczba patroli.

„Należy jednak wyraźnie podkreślić, że nie może być taryfy ulgowej wobec osób, które naruszają przepisy ruchu drogowego i tym samym narażają innych na ryzyko utraty życia i zdrowia. Policjanci pełniący służbę na drogach w okresie świąt, oprócz kontroli prędkości, będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach. Apelujemy do kierowców o przygotowanie samochodów do wyjazdu na drogi. Należy m.in. sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne, stan opon. Nie pozwólmy też ani sobie, ani innym na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu” – zaznaczył nadkomisarz Opas.

Policjanci alarmują do kierowców o ostrożność. Nic dziwnego, ruch w okresie świąt zawsze jest wzmożony. Trzeba będzie uważać!

policja mandat tir

Policjanci alarmują, że w okresie świątecznym warunki na drodze są wymagające. W związku z tym kierowcy nie powinni przekraczać dozwolonej prędkości i stosować się do obowiązujących przepisów. „Koncentracja, dostosowanie prędkości do warunków ruchu w tym m.in. pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności to kluczowe elementy, które wpływają na bezpieczeństwo nas wszystkich” – podkreślił nadkomisarz Opas.

Od piątku do wtorku w okresie świątecznym na drogach każdego dnia pojawi się łącznie około czterech tysięcy policjantów z wydziału ruchu drogowego. Wszystko po to, aby maksymalnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa w tym newralgicznym okresie. W ubiegłym roku w okresie świątecznym doszło do 113 wypadków drogowych w całym kraju. Zginęło 11 osób, a 137 zostało rannych. W świąteczne dni policjanci zatrzymali także 561 nietrzeźwych kierowców.

Przeczytaj również