Wziął Skodę i pojechał nią z Krakowa do Zakopanego. Na całej trasie spalił tylko litr benzyny! Jak to możliwe?!

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Skoda stworzyła niezwykle ekonomiczny pojazd, który na trasie z Krakowa do Zakopanego spalił tylko litr benzyny. Mowa tutaj o Skodzie Octavia RS iV, która jest w stanie przejechać długie odcinki przy bardzo niskim zapasie benzyny. Producent deklaruje, że jego model przejedzie 930 kilometrów tylko i wyłącznie na jednym tankowaniu.

diesel trasa spalanie
Podaj dalej

Skoda jest w stanie przejechać trasę z Krakowa do Zakopanego na litrze benzyny. No, to działa na wyobraźnię!

skoda-skoda-skoda-logo

W eksperymencie wziął udział rajdowy mistrz Polski Miko Marczyk, który przejechał 108 kilometrów z Zakopanego do Krakowa zaledwie na jednym litrze benzyny. Finalnie Marczyk podczas tej trasy zużył zaledwie 800 mililitrów paliwa, mimo tego że na trasie nie zabrakło korków oraz solidnych wzniosów. Trzeba przyznać, że Skoda RSiV, auto typu plug-in mocno nam dzięki temu zaimponowało.

Skoda deklaruje, że Superb iV jest w stanie przejechać 930 kilometrów na jednym tankowaniu. Wiele zależy oczywiście też od trybu jaki wybierzemy podczas jazdy. Do wyboru mamy bowiem system Eco, Comfort, Normal oraz Sport. Tryb od razu się przełącza, jeśli użyjemy tylko jeden przycisk. Do setki jesteśmy w stanie rozpędzić się w osiem sekund. Trzeba przyznać, że te liczby mocno działają na wyobraźnię i mocno nam się podobają.

Te liczby robią wrażenie. A i sam samochód prezentuje się bardzo okazale. Jest na co popatrzeć!

ŠKODA Rapid

Cena modelu Skody, o którym piszemy rozpoczyna się od 139 tysięcy złotych. Jesteśmy jednak w stanie uzyskać zniżkę na ten moment z polskich źródeł Polenergii. Oprócz tego pierwszych 500 klientów, którzy skorzystają z oferty gwarancji ceny lub gwarancji rabatu otrzymają także darmowy pakiet zielonej energii. Trzeba przyznać, że model ten prezentuje się bardzo okazale i stanowi niezłą alternatywę dla tradycyjnych samochodów.

źródło: Business Insider

Przeczytaj również