Właściciele Stacji Kontroli Pojazdów postanowili protestować. Domagają się podwyżek wynagrodzeń

Przedstawiciele z polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów postanowili zorganizować protest. Domagają się uzyskania waloryzacji oraz podwyższenia wysokości opłat za przeprowadzane przez nich badania techniczne. Protest odbędzie się w przyszłym miesiącu w Warszawie. Sytuacja wydaje się być bardzo poważna – czeka nas prawdziwy strajk w wykonaniu przedstawicieli wyżej wspomnianej organizacji.

Właściciele Stacji Kontroli Pojazdów postanowili protestować. Domagają się podwyżek wynagrodzeń
Podaj dalej

Właściciele Stacji Kontroli Pojazdów postanowili protestować. Chcą podwyżek cen za przegląd techniczny

badania techniczne

Od 17 lat diagności nie doczekali się podwyżek stawek za przeglądy techniczne. Mimo wielu próśb i licznych postulatów, sytuacja cały czas utkwiła w martwym punkcie pod aspektem podwyżek wynagrodzeń. Jako argument na podwyższenie stawek, diagności podają fakt, że przez 17 lat minimalne wynagrodzenie w naszym kraju wzrosło o 340 procent. Ponadto zmieniła się stawka podatku VAT – z 22 proc. na 23 proc. Oprócz tego wskazują oni, że inflacja także skoczyła o 40 proc.

Zdaniem diagnostów stawka 98 złotych za przegląd techniczny pojazdu jest stanowczo zbyt niska. PISKP chce teraz, aby stawka została podniesiona do 150 zł netto, co w przeliczeniu na brutto daje 184,5 zł. Zdaniem prezesa zarządu Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów – Marcina Barankiewicza taka podwyżka w pełni odzwierciedliłaby zmiany, jakie zaszły w naszym kraju przez ostatnie 17 lat. Trudno się dziwić diagnostom – mają rację, w tym co mówią.

Trudno się dziwić PISKP. Mają rację – podwyżki należą im się po prostu jak psu buda

Badania techniczne będą dokładniej rejestrowane
fot. peoplecreations | freepik.com

PISKP chce zorganizować specjalny protest w tej sprawie już 18 listopada. Celem protestu jest nie tylko podwyższenie kwoty uiszczanej za przegląd techniczny, ale też zapobiegnięcie bankructwom właścicieli stacji kontroli pojazdów. Start strajku został zaplanowany o godzinie 12. Jak na razie nie są znane jeszcze dokładne szczegóły, co do organizacji tego dnia, ale tych można spodziewać się już w najbliższych dniach. Niezwłocznie was poinformujemy, jak tylko pojawią się nowe fakty w tej sprawie.

Przeczytaj również