Wjechał autem na cmentarz i uszkodził nagrobek! Czegoś takiego jeszcze nie było

Wjechał autem na cmentarz i uszkodził nagrobek! Czegoś takiego jeszcze nie było

policja-sposob-na-kierowcow-mandat-dron-policyjny-2

Podaj dalej

Do niecodziennego wypadku doszło na cmentarzu w Płońsku. 72-letni mężczyzna wjechał swoim samochodem na teren cmentarza, gdzie finalnie uderzył w bramę, furtkę oraz jeden z pomników, znacząco go uszkadzając. Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce funkcjonariuszy policji oraz zabrali 72-latkowi kluczyki od jego samochodu. Cała sytuacja wyglądała nie dość, że niecodziennie, to bardzo groźnie i dobrze, że skończyło się bez kolejnych strat.

Mężczyzna wjechał na cmentarz i totalnie go staranował. Wszyscy myśleli, że był pod wpływem alkoholu, ale prawda okazała się zgoła odmienna..

policja ma nowy sposob na kierowców szybko dostaniesz mandat

Mężczyzna prowadzący samochód był chory na cukrzycę i najprawdopodobniej zasłabł, zasiadając za kółkiem swojego samochodu. Samochód 72-latka przejechał przez całą nekropolię na cmentarzu, finalnie wjeżdżając przez bramkę w kierunku ulicy Kopernika. Wszyscy myśleli, że 72-latek w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu, ponieważ uszkodzenia wywołane przez tego mężczyznę były dosyć poważne i nikt nie wiedział, o co tak naprawdę mu chodzi. Finalnie okazało się, że powodem takiego zachowania ze strony mężczyzny była choroba…

– Mężczyzna, który jak się okazało w czasie badania był trzeźwy, nie potrafił wyjaśnić, dlaczego wjechał na teren cmentarza. Razem z nim fordem podróżowało dwoje pasażerów. Z kierowcą auta był utrudniony kontakt. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Okazało się, że mężczyzna leczy się na cukrzycę i prawdopodobnie zasłabł – poinformowała komisarz płońskiej policji Dręzek-Zmysłowska, cytowana przez serwis Interia.

Czegoś takiego jeszcze nie było. Mężczyzna teraz starci prawo jazdy i zostanie ukarany za swoje zachowanie przez sąd

policja dron policyjne drony mandat taryfikator skrzyżowanie przejście dla pieszych
fot. pixabay

72-latek stracił prawo jazdy za swoje czyny, a funkcjonariusze policji niezwłocznie po jego zatrzymaniu przekazali go w ręce pobliskiego szpitala, gdzie mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna i przeprowadzono wszelkie niezbędne badania. Teraz policja zdecydowała, że skieruje do sądu wniosek o ukaranie 72-latka oraz wniosek do organu, który wydał temu mężczyznie prawo jazdy o skierowaniu tego kierowcy na dodatkowe badania lekarskie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News