Wielu kierowców nie zwraca uwagi na ten znak drogowy. A grozi za to spory mandat!

Wielu kierowców nie zwraca uwagi na ten znak drogowy. A grozi za to spory mandat!

Wielu kierowców nie zwraca uwagi na ten znak drogowy. A grozi za to spory mandat!

Podaj dalej

Wielu kierowców nie do końca jest na bieżąco z aktualnymi przepisami ruchu drogowego. A to niedobrze – ponieważ grozi za to spory mandat. Większość z was totalnie ignoruje na przykład znak B-33, który oznacza ograniczenie prędkości. Nie mowa tutaj oczywiście o samym znaku samym w sobie, ale o znaku B-33 umieszczonym wraz z innymi znakami. Na co warto zwrócić w takich sytuacjach uwagę i co trzeba pamiętać?

Znak drogowy B-33 umieszczony z innymi znakami jest bardzo istotny. Zwracajcie na to uwagę, bo grozi za to mandat!

znaki polska sygnalizacja
fot. freepik.com

Jeśli zobaczymy na drogach znak B-33 pod umieszczonym znakiem informującym o obszarze zabudowanym, to obowiązuje to na terenie całego obszaru zabudowanego. Niestety, nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, co potem skutkuje mandatami w przypadku kontroli ze strony policji. Wyjątek stanowi tylko i wyłącznie odcinek drogi, na którym dany znak zostanie zmieniony. Wówczas sprawa wygląda nieco inaczej.

Jeśli znak o ograniczeniu prędkości umieszczony jest pod znakiem o danej miejscowości, to wówczas nie możemy przekraczać prędkości na terenie całej miejscowości. Chyba, że tak jak w przypadku powyżej, znak ten w późniejszej fazie drogi zostanie odwołany lub zastąpiony innym ograniczeniem. Podobnie sprawa wygląda na strefach ruchu, o czym warto pamiętać. Wielu kierowców potem jest zdziwiona, kiedy przychodzi zapłacić mandat, który wynika po prostu z nieznajomości przepisów.

Znaki drogowe są po to, aby je przestrzegać. Niestety, wielu kierowców nadal tego nie rozumie…

50 km/h znak

Warto pamiętać, że aktualnie z powodu przekroczenia prędkości grozi nam mandat od 50 do 500 złotych. Dostaniemy także punkty karne, w zależności od stopnia wykroczenia, jakie popełnimy. Mowa tutaj od 2 do 10 punktów karnych. Oczywiście, nie wspominamy tutaj nawet o przekraczaniu prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym, bo jak doskonale wiecie skutkuje to odebraniem prawa jazdy. Jest więc na co uważać i czasami warto podszkolić się ze znajomości znaków. Nikt przecież nie lubi płacić z powodu swojej niewiedzy…

Przyznawać się teraz – kto z was kiedyś w przeszłości był totalnie zdziwiony przy wypisywaniu przez funkcjonariuszy mandatów? Coś nam podpowiada, że niejednego z was już to spotkało!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News