W tych miastach ceny za egzamin na prawo jazdy to kosmos! Ogromne podwyżki stawek

Stawki za egzamin na prawo jazdy stopniowo będą wzrastać we wszystkich miastach w Polsce. Podwyżki opanowały jednak już niektóre województwa. Mowa tutaj chociażby o województwie śląskim, gdzie tamtejszy Sejmik na wniosek marszałka podniósł stawki. Ile kosztuje tam egzamin na prawo jazdy? Tego dowiecie się rzecz jasna z naszego artykułu!

zmiany w egzaminach na prawo jazdy
Podaj dalej

W tych miastach ceny za egzamin na prawo jazdy mocno idą w górę! Kiepskie informacje dla kandydatów na kierowców

prawo jazdy

Za przeprowadzenie egzaminu teoretycznego aktualnie trzeba będzie zapłacić w województwie śląskim 50 złotych (dotychczasowa stawka to 30 zł). Za przeprowadzenie części praktycznej z kolei w przypadku kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T albo uprawnienia do kierowania tramwajem kwota wynosi już 200 złotych. W przypadku egzaminów na prawo jazdy kategorii B+ E, C1+ E, C, C+ E, D, D+ E lub D1+ E – 250 zł. Wcześniej ceny kształtowały się na pułapie 140-200 złotych. Mówimy tutaj zatem o sporych podwyżkach, które uderzą w kieszenie kandydatów na kierowców.

Przy określeniu wysokości opłat wzięto pod uwagę koszty paliwa, utrzymania pojazdów egzaminacyjnych, zużycia energii elektrycznej, materiałów czy podatków lokalnych. Dodatkowym czynnikiem jest m.in. ograniczenie dobowej liczby egzaminów praktycznych przydzielanych do przeprowadzenia przez jednego z egzaminatorów. Zmiany zatem są spore i będą odczuwalne.

Niedługo można spodziewać się podwyżek również w innych miastach

prawo jazdy kod okulary soczewki mandat korekta wzrok
fot. pixabay

Co sądzicie o tym? Uważacie, że wprowadzenie takich zmian było konieczne? Dajcie nam znać w komentarzu, co sądzicie na ten temat. Niebawem bowiem można spodziewać się wprowadzenia podwyżek cen w innych województwach, więc problem ten dosięgnie również i innych Polaków.

Przeczytaj również