W Krakowie zostanie otworzona stacja tankowania wodoru. To już niedługo

Już za kilka tygodni w Krakowie zostanie utworzona stacja tankowania wodoru. Wszystko dzięki firmie Orlen, która stoi za otwarciem pierwszej stacji tankowania wodoru. Stacja będzie głównie dedykowana do obsługi autobusów, natomiast wodór będzie mógł być zatankowany przez każdego posiadacza samochodu z ogniwami paliwowymi.

Koniec Diesla nie musi skazywać na elektryka. Jest nadzieja dla wodoru
Podaj dalej

W Krakowie zostanie otworzona stacja tankowania wodoru! To już niedługo!

paliwo-wodorowe-bzdury

Członek zarządu Orlen Armen – Konrad Artwich zapowiedział, że w Krakowie w najbliższych tygodniach zostanie otworzono pierwsza stacja tankowania wodorem w naszym kraju. Podobna infrastruktura ma także w najbliższym czasie powstać na terenie Czech i Słowacji. Spółka ma ambitne plany do inwestowania w wodór – do 2030 roku inwestycje mają wynieść około 7 miliardów złotych.

– Planujemy w najbliższych miesiącach uruchamianie stacji tankowania wodoru. Myślimy nie tylko o rynku polskim, ale i o rynkach ościennych, jak czeski czy słowacki. W najbliższych tygodniach planujemy otwarcie stacji wodorowej w Krakowie (…). Będzie dedykowana do obsługi przede wszystkim floty pojazdów komunikacji miejskiej, ale będzie też ogólnodostępna – mówi przedstawiciel Orlenu, cytowany przez serwis Interia.

Orlen ma bardzo ambitny plany ws. stacji wodorowych

ORLEN stacja wodoru
fot. PKN ORLEN

Orlen ma ambitne plany, jeśli chodzi o stacje tankowania wodoru. Według zapowiedzi do 2030 roku firma chce uruchomić nieco ponad 100 ogólnodostępnych stacji. W Polsce powstanie ich 57, na Słowacji – 26, a w Czechach – 28. Na inwestycje ma zostać przeznaczona kwota w wysokości około 7,4 miliarda złotych.

Przeczytaj również