W jaki sposób płacić mniej za paliwo? To prostsze niż myślisz, zaoszczędzisz 40 groszy na litrze!

W jaki sposób płacić mniej za paliwo? To prostsze niż myślisz, zaoszczędzisz 40 groszy na litrze!

obniżka na ceny paliwa na stacjach

Podaj dalej

Ceny paliwa w ostatnim czasie nieco spadły, natomiast w dalszym ciągu nie są one na przystępnym dla nas poziomie. Jak zrobić, by płacić nieco mniej za paliwo? Jest na to pewien sposób, wystarczy tylko, że trochę pokombinujecie w niektórych sytuacjach. Już wam tłumaczymy, co mamy na myśli!

Jak zaoszczędzić na paliwie? To wcale nie takie trudne, wystarczy tylko stosować się do naszych zaleceń!

Tankowanie
tankowanie fot. Adobe Istock

Wystarczy udawać się na stacje prowadzone przez spółki komunalne. Tam kierowcy będą w stanie zaoszczędzić nawet około 40 groszy na każdym litrze paliwa. Póki co tego typu rozwiązania nie są dostępne we wszystkich miastach, ale można z nich skorzystać w Krakowie, Rzeszowie, Ostrołęce, Płocku i Stalowej Woli. I trzeba przyznać, że sprawdza się to w 100 procentach!

W Stalowej Woli miejska stacja istnieje od marca 2019 roku. I cieszy się dużym powodzeniem! Na tego typu stacjach marża paliwowa jest niższa niż na komercyjnych stacjach. Ponadto stacja jest bezobsługowa, co też ma wpływ na cenę oferowanego tam paliwa. Stacja ma stałych klientów, ponieważ ceny na niej są o 20 groszy niższe od stacji, która jest naprzeciwko i należy do jednego z wielkich koncernów. Da się? Ano pewnie, że tak!

Ceny paliw na tego typu stacjach są o wiele niższe, niż w rzeczywistości. To nie jest żadna ściema, obiecujemy!

tankowanie diesel benzyna

Już teraz litr benzyny na stacjach w Stalowej Woli kosztuje 5,49 złotego. Przykładowo w pobliskim Lublinie za litr tego paliwa trzeba zapłacić ponad 5,60 złotych. Jak sami zatem widzicie, wystarczy tylko trochę researchu, trochę poszukiwań i jest się w stanie tankować za o wiele niższe pieniądze na stacjach benzynowych. Wystarczy tylko trochę chęci i od razu będziecie w stanie nieco zaoszczędzić!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News