Volkswagen z ambitnymi planami na przyszłość. Na fanów marki czekają spore zmiany

Volkswagen z ambitnymi planami na przyszłość. Na fanów marki czekają spore zmiany

volkswagen diesel logo

Podaj dalej

Volkswagen w ostatnim czasie na specjalnie zorganizowanej wirtualnej konferencji „Volkswagen Media Day” przedstawił swoje ostatnie osiągniecia związane z elektromobilnością oraz planami marki na najbliższy rok. Fani marki dzięki temu wydarzeniu mogli bliżej zapoznać się z aktualną sytuacją panującą w firmie.

Volkswagen podzielił się z kierowcami informacjami na temat elektromobilności

volkswagen logo nowe auto

Podczas konferencji poinformowano, jakie samochody elektryczne są najczęściej kupowane przez Polaków, jeśli chodzi o firmę Volkswagen. Z informacji przedstawionych przez pracowników firmy okazało się, że klienci najwięcej wydają na ID.3 – mowa tutaj o kwocie 178 tysięcy złotych. To może się jednak zmienić w przyszłym roku, kiedy to na rynku pojawią się nowe modele: T-Roc, Taigo i ID.5. Każdy z tych wyżej wspomnianych modeli ma zadebiutować w naszym kraju w przyszłym roku.

– ID.5 daje nam kolejne nowości i kolejne nowe rozwiązania technologiczne. W tym samochodzie zadebiutuje zaktualizowany system Travel Assist z funkcją samodzielnej zmiany pasa po włączeniu kierunkowskazu oraz inteligentny układ automatycznego parkowania Park Assist Plus. Jeśli go wcześniej tego nauczymy, będzie parkował samochód pod domem czy biurem dokładnie tak, jak sobie życzymy – poinformował Łukasz Zadworny z firmy Volkswagen.

Wiedza Polaków na temat elektromobilności jest różna

Nie chcą diesla
Foto Jonathan Nackstrand / AFP

Volkswagen pochwalił się także faktem stworzenia bazy wiedzy o opiniach Polaków na temat elektromobilności. – Wiemy, że skojarzenia z autami elektrycznymi i ich właścicielami to m.in. ekologia i nowe technologie. Zdaniem respondentów, BEV oraz ich właściciele przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2 dzięki wykorzystaniu najnowszych zdobyczy technik. Wiedza ankietowanych o szczegółowych zagadnieniach związanych z elektromobilnością jest różna. Przykładowo, wyraźnie zaniżają oni zasięgi, którymi dysponują obecnie auta elektryczne. Tymczasem użytkownicy BEV nie narzekają na zasięgi i w większości wyjeżdżają w długie, wakacyjne trasy. Wyniki naszych badań znajdują się na naszej stronie internetowej, a od lutego 2022 r. będziemy tam publikować również coroczne podsumowania najważniejszych danych – dodał przedstawiciel Volkswagena.

źródło: Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News