Vettel domaga się wprowadzenia nowych przepisów! Zmiany nadejdą już niedługo?

Sebastian Vettel w ostatnich dniach za pośrednictwem niemieckich mediów wypowiedział się na temat wprowadzenia zmian w przepisach. Wybitny kierowca Formuły 1 chciałby wprowadzenia ograniczeń prędkości na niemieckich autostradach w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa tamtejszych mieszkańców.

Sebastian Vettel
Podaj dalej

Sebastian Vettel chce wprowadzenia zmiany przepisów na niemieckich autostradach. Mądrze mówi, trudno się z nim nie zgodzić

Sebastian Vettel

Vettel podczas rozmowy z magazynem Auto Motor und Sport podkreślił, że ma nadzieję, iż nowy rząd niemiecki zajmie się w końcu tematem wprowadzenia dodatkowych ograniczeń. Zdaniem kierowcy środowisko i bezpieczeństwo w Niemczech powinno być najważniejsze. Kierowca jest zdania, że ograniczenie prędkości na autostradach umożliwi zaoszczędzenie niemal dwóch milionów ton emisji dwutlenku węgla. To miałoby uczynić drogi znacznie bezpieczniejszymi.

Sebastian Vettel w dalszej fazie rozmowy podkreślił, że nowe przepisy to konieczność, nawet jakby miały uratować życie tylko nielicznym. Kierowca jest zdania, że nie ma na świecie nic cenniejszego niż ludzkie zdrowie. I trudno się tutaj w tym aspekcie z Vettelem nie zgodzić.

Zobaczymy czy niemiecki rząd zajmie się w najbliższym czasie zmianą przepisów. Plany są ambitne

Kierowca F1 na zakończenie wywiadu dodał, że kierowcy, którzy lubią szybko jeździć po autostradach, powinni robić to w innych miejscach, nieco bardziej bezpiecznych. Vettel jako przykład podał chociażby tor wyścigowy, gdzie każdy kierowca, który lubi szybką jazdę, może sprawdzić swoje limity i umiejętności bez narażania innych osób na niebezpieczeństwo. Oby więcej takich rozsądnych wypowiedzi.

Przeczytaj również