UWAGA! Szykują się ogromne zmiany! Ten przedmiot będziecie musieli mieć obowiązkowo w bagażniku!

UWAGA! Szykują się ogromne zmiany! Ten przedmiot będziecie musieli mieć obowiązkowo w bagażniku!

kierowcow czekaja nowe przepisy

Podaj dalej

W ostatnim czasie poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Misztalski złożył wniosek do ministra infrastruktury o wprowadzenie obowiązkowej zmiany, jeśli chodzi o wyposażenie kierowców. Szykują się zatem kolejne nowe przepisy. O co w tym wszystkim w ogóle chodzi?

Nowe przepisy coraz bliżej – obowiązkowe wyposażenie

Jak doskonale wiemy jak na razie polskie prawo nie nakłada na nas obowiązku posiadania w samochodach apteczki. To jednak ma się zmienić. Zdaniem posła Misztalskiego, Polska jest jednym z nielicznych państw, które nie wymagają od kierowców obowiązkowego posiadania apteczki lekarskiej.

Krajowe przepisy w tym temacie od lat nie były aktualizowane i wiele wskazuje na to, że wkrótce to się zmieni. Temat apteczek jak dobrze wiecie jako obowiązkowy element wyposażenia pojawia się od lat. Wiele wskazuje na to, że w przyszłych tygodniach możemy spodziewać się oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Co o tym sądzicie?

A wy co sądzicie o tej sprawie? Uważacie, że posiadanie apteczki przy sobie podczas jazdy jest rzeczą niezbędną? Dajcie znać w komentarzach, bo ciekawi nas wasza opinia w tym temacie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News