UWAGA! Cena za przegląd techniczny pójdzie bardzo do góry od nowego roku! Czy oni oszaleli?

Wiele wskazuje na to, że niedługo czeka nas znaczna podwyżka, jeśli chodzi o kwoty jakie płacimy za przegląd techniczny. Wszystko wskazuje na to, że ceny, które były obowiązujące przez ostatnie 17 lat pójdą do góry. Najpierw czeka nas jednak zmiana dotychczasowych przepisów.

przeglad samochodu diesel
Podaj dalej

Przegląd techniczny będzie droższy?!

Aktualnie ceny za przegląd nie są zbytnio wygórowane. Posiadacze samochodu osobowego płacą 99 złotych, motocykliści 63 zł, a motorowerzyści 51 złotych. Stawki zostały ustalone w 2004 roku i od tego czasu nie były w ogóle zmieniane. Wiele na to wskazuje, że w najbliższych latach czeka nas pod tym względem zmiana – będziemy płacić więcej.

Zdaniem parlamentarzystów aktualne ceny powodują, że podczas kontroli jest wiele uchybień, co ma wpływ na ogólne bezpieczeństwo na naszych drogach. Resort infrastruktury nie wyklucza podwyżek cen. Z nieoficjalnych danych wynika, że za badanie auta osobowego będziemy płacili około 130 zł netto.

Nowe przepisy od nowego roku?!

Według informacji przewijających się w mediach nowe przepisy miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Właśnie wtedy miałaby zostać zaostrzona kontrola nad tym, jak funkcjonują stację kontroli i diagności. No cóż, czekają nas podwyżki, ale miejmy nadzieję, że będą one dla nas z korzyścią, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Przeczytaj również