Ubezpieczenia OC są coraz droższe. W których miastach w Polsce płacimy za nie najwięcej?

Ubezpieczenia OC są coraz droższe. W których miastach w Polsce płacimy za nie najwięcej?

Kierowcy w Polsce zapłacą za nowe ubezpieczenie

Podaj dalej

Co roku ceny za ubezpieczenie OC idą do góry. Niestety, inflacja w naszym kraju cały czas postępuje, przez co nie mamy co liczyć na taryfę ulgową, jeśli chodzi o ceny ubezpieczenia. W których regionach w Polsce i w jakich miastach sytuacja z ubezpieczeniami wygląda jednak najgorzej? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Ubezpieczenie OC w dalszym ciągu jest bardzo drogie dla kierowców. Wiele zależy od miasta, w którym mieszkamy

ubezpieczenie OC samochod

Z ostatnich danych dostępnych w internecie wynika, że najwyższe składki OC muszą płacić kierowcy z Warszawy, Gdańska, Szczecina i Wrocławia. Najniższe składki z kolei płacą kierowcy z teoretycznie mniejszych, mniej popularnych miast. W większości dużych miast co ciekawe w ostatnich tygodniach zaobserwowano delikatne spadki cen OC. Taka sytuacja dotyczy przede wszystkim kierowców z małych ośrodków miejskich oraz wsi.

Niestety, nie ma co się spodziewać kolejnych obniżek. W najbliższych tygodniach i miesiącach ceny najprawdopodobniej ponownie skoczą do góry. Niestety, wszystko z powodu inflacji, która ma ogromny wpływ na ceny napraw pojazdów u mechanika. A to z kolei ma odzwierciedlenie w średniej wartości szkody. Dlatego też musimy się przyzwyczaić, że za OC będziemy musieli trochę zapłacić.

Wysokość składki jest tak naprawdę zależna od kilku czynników. Im mniej stłuczek w przeszłości, tym niższa składka OC – proste

ubezpieczenie oc niskie składki
fot. pixabay

Oczywiście, wysokość składki jest zależna od wielu czynników. Inną składkę zapłacicie, jeśli jesteście studentem i nie kupowaliście jeszcze wcześniej żadnego ubezpieczenia. Inna składka czeka na osoby, które niedawno popełniły szkodę, przez co ich składka pójdzie do góry. A zdecydowanie najmniej zapłacą osoby, które wykupują ubezpieczenie od wielu lat, płacą składki, a mimo tego nie popełnili żadnych szkód. W takich przypadkach OC będzie kosztowało maksymalnie około 700 złotych. Jak sami zatem widzicie – opłaca się jeździć zgodnie z przepisami i bez żadnych kolizji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News