Twój Diesel źle reaguje na mrozy? Zobacz, jak dbać o niego zimą!

Twój Diesel źle reaguje na mrozy? Zobacz, jak dbać o niego zimą!

Podaj dalej

Zima to z pewnością nie jest ulubiony czas dla samochodów z silnikiem diesla. Olej napędowy nie przepada bowiem za mrozami. Sprawdź jak odpowiednio zadbać o niego w tym trudnym okresie.

Diesel nie lubi zimy

Olej napędowy nie przepada za zimą, głównie z powodu jego składu. Diesel nie ma bowiem w sobie środków, które zapobiegają wytrącaniu się kryształków parafiny. Kierowcy, którzy od lat jeżdżą dieslem są świadomi, że już w listopadzie muszą tankować odpowiedni olej napędowy. Na ich szczęście dostępny jest on niemal na każdej stacji paliw.

Jeśli zaniedbasz sprawę zatankowania odpowiedniego oleju napędowego musisz wstawić samochód do ciepłego pomieszczenia. Najlepiej do garażu. To właśnie tam auto może stać się nieco cieplejsze i uda ci się zapobiec rozpuszczaniu się kryształków parafiny. Możesz również wykorzystać dmuchawę, która skróci czas rozpuszczania się parafiny.

Zaopatrz się we wszystkie środki

diesel benzyniak zima snieg 2

Przed zimą musisz zatem zaopatrzyć się we wszystkie dodatki do diesla i wlewać je do zbiornika z olejem napędowym. Powinieneś sprawdzić również stan swojego układu paliwowego oraz wszystkich filtrów paliwa. Dzięki temu zaoszczędzisz niepotrzebnych kosztów i licznych wizyt u mechanika, a twój diesel posłuży ci na długie lata!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News