Twój Diesel spala zbyt dużo paliwa? To rozwiązanie sprawi, że na jednym baku przejedziesz nawet 2x więcej!

Twój Diesel zimą spala o wiele więcej paliwa? To normalne – przy niskich temperaturach samochód potrzebuje większej liczby energii, co przekłada się na zużycie paliwa. Zobacz jednak co zrobić, by nie zbankrutować i zmniejszyć proces spalania!

dystrybutor paliwo silnik diesel
Podaj dalej

Większe spalanie zimą wynika z ujemnych temperatur. Silnik potrzebuje o wiele więcej energii do rozruchu, co przekłada się na większe spalanie. Dzięki naszym sposobom będziesz w stanie zaoszczędzić jednak trochę pieniędzy. Jak to zrobić?

Ruszaj od razu po uruchomieniu silnika

silnik diesel olej

Przede wszystkim nie obciążaj zimnego silnika. Nie włączaj silnika w celu łatwiejszego skrobania szyb i odśnieżania nadwozia. Ten błąd jest bardzo kosztowny i znacząco wpływa na zwiększenie spalania. Oprócz tego narazisz się również na mandat – jeśli pozostawisz włączony silnik na obszarze zabudowanym możesz zostać ukarany grzywną nawet do 100 złotych. Ruszaj od razu po kilku sekundach od uruchomienia silnika. Staraj się nie wciskać zbyt mocno pedału gazu podczas pokonywania pierwszych kilometrów.

Kolejnym sposobem na zmniejszenie zużycie paliwa podczas zimowych dni jest umiejętne korzystanie z klimatyzacji. Nie włączaj klimatyzacji, jeśli nie widzisz pary na szybach i pamiętaj o jej regularnym nabijaniu i serwisowaniu układu klimatyzacyjnego.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Sprawdzaj ciśnienie w oponach

Ważnym aspektem jest również odpowiednie ciśnienie w oponach. Po sezonowej wymianie sprawdź, czy poziom ciśnienia nie spadł do zbyt niskiego poziomu. Jeśli tego nie zrobisz opór toczenia się koła po jezdni może się zwiększyć, a ma to kolosalny wpływ na liczbę zużywanego paliwa.

Reasumując, zmień swoje zimowe nawyki i zaoszczędź nawet kilka stówek w przeciągu całej zimy. Jesteśmy pewni, że jeśli zastosujesz się do naszych rad, będziesz mógł cieszyć się ze znacznie niższego poziomu spalania twojego samochodu.

Przeczytaj również