Toyota notuje kolejne świetne wyniki. Globalna sprzedaż hybrydowej Corolli przekroczyła oczekiwania

Toyota cały czas notuje rekordowe wyniki sprzedaży w naszym kraju. Tym razem firma może pochwalić się świetnymi wynikami sprzedażowymi Corolli w Polsce, ale także i na świecie. Globalna sprzedaż Corolli z napędem hybrydowym przekroczyła 2,5 miliona egzemplarzy. Jest to drugi hybrydowy model Toyoty, który przekroczył próg 2,5 miliona aut – pierwszym był Prius, który do dziś trafił do klientów w liczbie ponad 5 milionów pojazdów. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Toyota Corolla Cross Hybrid 2023
Podaj dalej

Toyota Corolla Hybrid notuje rekordowe wyniki sprzedaży. Pękła psychologiczna bariera

toyota logo
toyota logo

Najwięcej Corolli Hybrid zostało sprzedanych na terenie Europy – sprzedano tam bowiem 1 203 383 egzemplarzy. W Chinach na drogi wyjechało 504 121 takich samochodów, a w Japonii – 362 481. Czwartym największym rynkiem dla hybrydowej Corolli jest Ameryka Północna z łączną sprzedażą 173 286 pojazdów. Marka w komunikacie prasowym podkreśla, że przekroczenie magicznej bariery 2,5 mln egzemplarzy pojazdów to efekt rekordowo wysokiej sprzedaży w 2023 roku, na poziomie 382 281 pojazdów. Corolla Hybrid była w minionym roku najczęściej wybieranym hybrydowym modelem marki, wyprzedzając RAV4 Hybrid (352 127 aut), Yarisa Cross (290 382 aut) i pozostałe modele.

W Polsce Corolla jest najpopularniejszym samochodem na rynku od 3 lat, a wersje hybrydowe odpowiadają już za 76% jej sprzedaży. Łącznie w ciągu pięciu lat obecności w salonach polscy klienci kupili ponad 72 000 Corolli Hybrid – najwięcej ze wszystkich hybryd Toyoty. Tylko w 2023 roku na drogi wyjechało 21 756 egzemplarzy.

Przypomnijmy, że pierwsze hybrydowe modele Toyoty wyszły na świat na wybranych rynkach w 2010r oku. Sukces Corolli Hybrid jest jednak ściśle powiązany z debiutem aktualnej generacji w 2019 roku. Producenci przy budowie auta postawili na sztywną, modułową platformę TNGA-C, która zapewnia znakomite właściwości jezdne oraz znacząco wyższy poziom bezpieczeństwa. W ofercie Corolli pojawiły się dwa układy hybrydowe o różnej mocy, a każda wersja nadwozia i wyposażenia jest dostępna w hybrydowej odsłonie. Zaprojektowana z myślą o europejskich kierowcach Corolla z nadwoziem hatchback, sedan i TS Kombi to dynamiczny, stylowy samochód, wyposażony w najnowsze technologie multimediów i bezpieczeństwa, który łączy przyjemność z prowadzenia z niskimi kosztami użytkowania – typowymi dla technologii hybrydowej Toyoty.

Toyota cały czas rozwija model Corolla. W 2024 roku wprowadzone zostaną kolejne udogodnienia dla kierowców

Toyota logo
fot. pixabay

W 2023 roku odświeżono modele Corolli o nowe i bardziej wydajne napędy hybrydowe piątej generacji. Jakie usprawnienia wprowadziła Toyota? Przede wszystkim układ napędowy z silnikiem 1.8 ma teraz 140 KM, zaś moc napędu 2.0 Hybrid wzrosła do 196 KM. Niemal 200-konna Corolla przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,4 s, przy czym średnie zużycie paliwa pozostało na bardzo niskim poziomie od 4,4 l/100 km wg WLTP. Ponadto, odświeżony model Corolli, który szturmem podbił rynek, posiada także najnowszy system multimedialny o szybszym działaniu i większej funkcjonalności oraz nowy cyfrowy kokpit o szerokich możliwościach konfiguracji na 12,3-calowym ekranie. Standardem jest też rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE o większym zakresie działania i nowych funkcjach.

Marka planuje, że w najnowszej odsłonie Corolli z roku 2024 w ofercie pojawią się kolejne innowacyjne rozwiązania, w trosce o komfort kierowców. Mowa tutaj o inteligentnym kluczyku cyfrowym w aplikacji na telefon, a także zupełnie nowym, zaawansowanym systemie oczyszczania powietrza nanoe Xtm.

źródło: materiały prasowe Toyoty

Przeczytaj również