To najczęściej kradzione samochody w Polsce. Masz takie auto? Musisz szczególnie uważać!

To najczęściej kradzione samochody w Polsce. Masz takie auto? Musisz szczególnie uważać!

To najczęściej kradzione samochody w Polsce. Masz takie auto? Musisz szczególnie uważać!

Podaj dalej

Kradzieże samochodów nie są już tak powszechne aktualnie, jak jeszcze na początku XXI wieku, jednak mimo tego w dalszym ciągu się zdarzają. Zastanawiacie się, jakie konkretnie modele aut były najczęściej kradzione w naszym kraju w 2022 roku? Jeśli tak, to w naszym artykule znajdziecie wszelkie informacje na ten temat, które powinny wam wiele rozjaśnić.

To najczęściej kradzione samochody w Polsce. Musicie mieć się na baczności, problem jest duży!

kradziez samochod zlodziej

W 2022 roku w wyniku kradzieży samochodu z CEPIK wymazano 7,5 tysiąca samochodów. To wynik o 400 aut wyższy niż w roku 2021. Mówimy tutaj zatem o przyroście kradzieży wynoszącym aż 5 procent, co z pewnością jest niepokojącym zjawiskiem. Warto jednak pamiętać, że niektóre sprawy, które są kończone w danym roku, są zaczynane nieco wcześniej, więc dane nie są do końca miarodajne, o czym przypomina Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców.

Z informacji przedstawionych przez „Rzeczpospolitą” wynika jednak, że w 2022 roku policja wszczęła aż 7,6 tys. postępowań w sprawie kradzieży pojazdów. Jest to wynik wysoki, ale jednak niższy o 800 niż w roku 2021. Spadła też liczba aut skradzionych w Warszawie, gdzie te dane zawsze są najwyższe. W ubiegłym roku w stolicy odnotowano 2578 przypadków kradzieży, co jest rezultatem niższym o 14 procent w porównaniu do roku 2021. Spadek liczby zgłoszonych przypadków odnotowano też w innych województwach, takich jak dolnośląskie, pomorskie, śląskie i wielkopolskie.

Kradzieże samochodów nadal są na porządku dziennym. Kierowcy muszą być czujni

Z informacji przedstawionych z kolei przez Interię wynika, że najwięcej kradzieży dotyczy Toyoty Corolla (roczniki 2020, 2019 i 2021) oraz Toyoty RAV 4 (roczniki 2019, 2020, 2021). Właściciele tych pojazdów muszą mieć się zatem na baczności. Jak sami zatem widzicie, złodzieje nie śpią i cały czas czyhają tylko na to, by kogoś z nas okraść. Bądźcie ostrożni!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News