Ten silnik diesel robi prawdziwą furorę! Wcześniej go nie znałeś, a teraz musisz go mieć!

W ostatnich latach cały czas spotykamy się ze sporą krytyką, jeśli chodzi o silniki diesla. Z pewnej strony ją rozumiemy, jednak warto pamiętać, że istnieją również na świecie silniki, które przez wielu kierowców są bardzo chwalone. Porządny silnik diesel jest tym o czym marzysz? Mamy dla Ciebie trzy propozycje najlepszych silników do dwóch litrów pojemności! A to wszystko w bardzo przystępnej cenie.

diesel silnik zakupy
Podaj dalej

Najlepszy silnik diesel – jaki wybrać?

diesel silnik problem

Na początek polecamy silnik 1.9 JTD, który mimo że opracowany został już w 1997 roku, to nadal jest jednym z najlepszych na rynku, jeśli chodzi o silniki dwulitrowe. Jest to bardzo niezawodny i tani w serwisie silnik, który wytrzymuje przebiegi rzędu 200-300 tysięcy kilometrów bez żadnych napraw. Samochody z tym silnikiem jakie szczególnie polecamy to Opel Zafira B i Vectra C oraz Alfa Romeo 156 i 159.

Drugim z polecanych przez nas silników diesel jest 2.0 HDI/TDCI. Przez wielu uważany jest to za najlepszy dwulitrowy diesel w historii. Przy zakupie tego silnika trzeba liczyć się jednak z tym, że czasami przydarzają się drobne usterki, a te poważniejsze wymagają kosztownych napraw. Mimo tego stosunek plusów do minusów jest na tyle wysoki, że z czystym sumieniem polecamy wam ten silnik. Gdzie go możecie spotkać? A na przykład w różnych Fordach (np. Focus, Mondeo czy C-max) oraz Volvo (np. V50, V70, S40) i Peugeotach (np. 308, 407, 508)

Te silniki robią prawdziwą furorę!

silnik diesel strefa

Na koniec polecamy silnik 2.0 Multijet, który pojawił się na rynku w 2008 roku. Najlepsze z tym dieslem samochody to z pewnością Fiaty Bravo i Doblo w wariancie 170-konnym. Wady? Może mniejsza niezawodność od wcześniej wspominanego silnika 1.9, ale mimo tego wielu kierowców niesamowicie chwali sobie ten silnik za jego wydajność.

Przeczytaj również