Ten nowy przepis robi prawdziwą furorę! Kierowcy dostają punkty za przepisową jazdę. Możesz otrzymać nagrodę!

Na świetny pomysł wpadli przedstawiciele węgierskiej policji. Została stworzona specjalna aplikacja, która regularnie przyznaje kierowcom punkty za przestrzeganie ustalonego wcześniej limitu prędkości. Za zdobyte punkty, kierowcy mogą później otrzymać ciekawe nagrody. O całej sprawie poinformował serwis dla kierowców Vezess.hu. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawe posunięcie.

kierowcow czekaja nowe przepisy
Podaj dalej

Ten nowy przepis robi prawdziwą furorę. Ten kto go wymyślił na Węgrzech, powinien dostać jakiś medal!

nowe przepisy droga

System ten jako pierwszy na świecie będzie nagradzał kierowców za przestrzeganie prędkości. Ma zacząć działać globalnie na terenie całych Węgier w pierwszych dniach sierpnia. Jak z niego skorzystać? To bardzo proste – wystarczy po prostu pobrać odpowiednią aplikację na swojego smartfona. Wówczas po jej włączeniu aplikacja monitoruje prędkość pojazdu w porównaniu z prędkością dopuszczalną na danej drodze. Trzeba przyznać, że jest to świetny i innowacyjny pomysł!

Warto dodać, że pomysłodawcy aplikacji postanowili stworzyć także wersję dla dzieci. Jeśli ich rodzic będzie jeździł zgodnie z przepisami, to dzieci w nagrodę będą mogły bawić się w budowanie postaci funkcjonariuszy policji i śledczych oraz wraz z postępem zebranych punktów wyposażać ich w specjalny sprzęt. Ale czad! Ale to nie koniec nagród i prezentów – jeśli kierowcy będą „grzeczni” to i oni zostaną odpowiednio nagrodzeni.

Szkoda, że w Polsce nie ma czegoś takiego. Jeździsz przepisowo – możesz dostać telefon lub nowy samochód!

kierowcy zmiany przepisy

Za zgromadzone w aplikacji punkty, choć oczywiście trzeba mieć ich odpowiednią ilość, można otrzymać zniżkę lub prezent w sklepie. Jeśli kierowcy węgierscy zdobędą bardzo dużą ilość punktów za przepisową jazdę, to można wygrać nawet drogi telefon oraz samochód. Jest więc o co walczyć, a węgierska policja chce pokazać, że przepisowa jazda oprócz należytego bezpieczeństwa, może zagwarantować tamtejszym kierowcom również inne bonifikaty. To co, przeprowadzamy się na Węgry, aby zdobywać nagrody? 🙂

źródło: vezess.hu

Przeczytaj również