Tak źle nie było od ośmiu lat! Katastrofalne wieści dla kierowców LPG!

Ceny paliwa w Polsce cały czas idą do góry i niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie mogło się zmienić. Jak czytamy w analizie opracowanej przez BM Reflex ostatni raz tak wysokie ceny paliwa w naszym kraju były osiem lat temu! Rozumiecie to – osiem lat temu! Masakra jakaś… Nie mamy niestety dobrych wiadomości dla kierowców, bo eksperci nie mają wątpliwości – taki stan rzeczy jeszcze będzie się utrzymywał.

Tankowanie LPG
Podaj dalej

Tak źle nie było od ośmiu lat – fatalne wieści dla kierowców LPG!

bio lpg paliwo

Aktualnie według analityków serwisu BM Reflex średnia cena Pb 95 aktualnie wynosi około 5,45 zł. Pb 98 kosztuje 5,75 zł, a na niektórych stacjach w naszym kraju spotkamy również stacje paliw, na których zapłacimy ponad 6 zł za litr benzyny. Diesel średnio kosztuje 5,37 zł za litr, więc także nie jest to cena, o jakiej większość kierowców chciałaby marzyć.

Zazwyczaj o wiele więcej powodów do optymizmu mieli kierowcy LPG, którzy zawsze płacili za litr gazu w okolicach 2 złotych. Oczywiście wraz z podwyżkami ich stawki także wzrosły do góry. Teraz za litr paliwa muszą zapłacić oni średnio aż 2,40 zł, więc na pewno też nie brakuje stacji, na których cena za LPG przekroczyła już 2,50 zł za litr. Eksperci nie mają wątpliwości – podczas tegorocznego lata nie mamy nawet co liczyć na więcej obniżek. Ceny paliw aktualnie są najwyższe od ośmiu lat. Ostatni raz tak drogo było bowiem w 2013 roku.

Podwyżki, podwyżki i podwyżki – no ileż można?!

Fot. pixabay.com

Dlaczego tak się dzieje? Wpływ na to ma wiele składowych, jednak z pewnością nie pomaga także wzrost cen hurtowych, które w 2021 roku skoczyły o 21 procent. Podwyżka w przypadku Pb 95 wyniosła 28 procent, a w przypadku diesla 19 procent. Wszystko z powodu wzrostu cen ropy na rynku światowym, co spowodowało kryzys w wielu krajach. Niestety, polscy kierowcy również muszą teraz zmagać się z ogromnymi podwyżkami. I pozostaje zadać sobie jeszcze pytanie – jak długo to potrwa?

Przeczytaj również