Szukasz oszczędności na paliwo? Ten tiktoker zaprezentował niezawodny sposób!

Szukasz oszczędności na paliwo? Ten tiktoker zaprezentował niezawodny sposób!

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Ceny paliw od dłuższego czasu idą tylko i wyłącznie do góry, co spędza sen z powiek kierowcom, którzy na próżno szukają promocji przy dystrybutorach. Musimy sobie jednak jakoś radzić w tych trudnych dla nas wszystkich czasach, w związku z tym każdy sposób na zaoszczędzeniu na paliwie jest na wagę złota. Jeden z nich został zaprezentowany przez popularnego tiktokera, który prezentuje swoje triki na tańsze paliwo. Jesteście ciekawi o czym mowa? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Szukacie oszczędności paliwa? Poznajcie te rady od tiktokera, który postanowił się nimi podzielić

Tiktokowy profil Cam’s Auto Tips w ostatnim czasie podzielil się z widzami kilkoma trikami na niższe spalanie paliwa. Jednym z nich jest porada, aby tuż po tankowaniu jeździć wolniej niż zazwyczaj – maksymalnie od 60 do 90 km na zwykłej drodze oraz maksymalnie do 120 km/h na autostradzie. Ma to pozwolić zaoszczędzić aż 30 proc. paliwa. Tiktoker podkreśla także, aby przy jeździe w wysokich temperaturach nie otwierać okien, a skorzystać z klimatyzacji, co pozwoli na oszczędzanie benzyny – podobnie jak rzadka zmiana pasa ruchu – częste zmiany strony z lewej na prawej i na odwrót zużywają nawet o 12 proc. więcej paliwa.

Tiktoker podkreśla też, aby regularnie opróżniać swój samochód z niepotrzebnych rzeczy – jeśli masa auta jest większa nawet o 50 kilogramów, to w takich przypadkach także odczujemy wyższe spalanie. Pamiętajcie też o utrzymywaniu odpowiedniego poziomu ciśnienia w oponach, jeśli będzie ono niewłaściwe, spalanie także proporcjonalnie wzrośnie, co będzie miało wpływ na wasze wydatki, które będziecie musieli poczynić przy dystrybutorach paliwowych.

Ceny paliw cały czas szybują do góry. Jak szukać oszczędności w tych trudnych dla nas wszystkich czasach?

spalanie paliwo klimatyzacja
fot. freepik.com – gritsiv

Tiktoker podkreśla także w swoich filmiku, aby tankować paliwo do baku tylko wtedy, kiedy jest on w połowie pusty. Im mniej miejsca w zbiorniku, tym mniej szans na gromadzenie się w naszych zbiornikach skraplającej się wody. I trudno się z nim nie zgodzić. Tiktoker podkreśla też, że najlepiej tankować paliwo rano lub wieczorem – wtedy kiedy temperatura powietrza jest teoretycznie najchłodniejsza. Warto pamiętać, żę wtedy paliwo jest gęstsze, a to ma wpływ na nasze spalanie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News