Szkoci chcą produkować paliwo z whisky! Czy to w ogóle jest możliwe?

Szkoci chcą produkować paliwo z whisky! Czy to w ogóle jest możliwe?

Uruchomiono polski bon na paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw od dłuższego czasu idą tylko do góry, więc nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw rozgląda się za alternatywnymi źródłami paliwa. Na ciekawy pomysł wpadli Szkoci, którzy od jakiegoś czasu pracują nad stworzeniem własnego paliwa, które miałoby być wytwarzane z whisky! Jak to dokładnie miałoby wyglądać? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Szkoci chcą produkować paliwo z whisky. Trzeba przyznać, że to oryginalny pomysł

problem brak alkoholu alkohol gin rum whisky szampan
fot. pixabay

Szkocka firma Celtic Renewables już w 2017 roku stworzyła paliwo alternatywne do samochodów. Teraz jednak przedsiębiorstwo chce iść za ciosem i opracować metodę na produkcję zupełnie nowego paliwa, które miałoby być wytwarzane z biobutanolu, który można pozyskać podczas produkcji szkockiej whisky słodowej. Firma otworzyła już pierwszą rafinerię i niebawem można spodziewać się pierwszych efektów tamtejszych działań.

Plany firmy sięgają stworzenia pięciu kolejnych rafinerii, w których miałoby być produkowane paliwo. A warto wspomnieć, że Celtic Renewables to wcale nie pierwsza firma, która wpadła na taki pomysł, ponieważ wcześniej taką ideą zainteresowała się firma Glenfiddich, która opracowała biopaliwo, wytwarzane z produktów, które wykorzystywane są przy produkcji whisky. Jak sami zatem widzicie z tego pysznego trunku, można nawet próbować tworzyć paliwo! Niesamowite!

Producenci samochodowi jak na razie nie chcą zaryzykować

problem brak alkoholu alkohol gin rum whisky szampan
fot. pixabay

Aktualnie żaden z producentów samochodowych mimo informacji w mediach, nie wykazał zainteresowania ze skorzystania z usług szkockiej firmy. Póki co większość firm zdaje sobie sprawę, że to elektryfikacja może być najlepszym rozwiązaniem dla dalszej przyszłości motoryzacji. A czy tak będzie? O tym przekonamy się już w najbliższych latach. Póki co z uwagą będziemy przyglądać się planom szkockiej firmy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News