Świetne wiadomości dla kierowców aut z LPG! Jest nadzieja na poprawę sytuacji!

Świetne wiadomości dla kierowców aut z LPG! Jest nadzieja na poprawę sytuacji!

Tankowanie LPG gaz

Podaj dalej

Kierowcy LPG w ostatnich tygodniach cały czas są bombardowani kolejnymi informacjami o podwyżkach cen autogazu. Można już od tego naprawdę oszaleć, ale niestety, takie mamy teraz czasy. Mimo tego popyt na samochody z instalacją LPG dalej rośnie, co jest optymistyczną wiadomością dla kierowców autogazu.

Świetne wiadomości dla kierowców z samochodami z instalacją LPG. Tyle czekaliście na tego typu informacje!

Prosty trik, żeby wydawać mniej na Diesel, benzynę i LPG
fot. Jiří Fröhlich / Pixabay

W pierwszej połowie bieżącego roku krajowy popyt na LPG wzrósł o 3,6 procenta w porównaniu do odnotowanych danych z poprzedniego roku. Jak widać zatem mimo wysokich cen paliw w naszym kraju nadal jest wielu zwolenników tego rodzaju paliwa. Przypomnijmy, że aktualnie, według danych z serwisu e-petrol.pl kierowcy za litr LPG płacą średnio koło 2,87 zł. Tak źle na rynku nie było od początku 2012 roku. A na dodatek wiele wskazuje na to, że niedługo czekają nas kolejne podwyżki.

Sprzedaż LPG to około 13,4 proc. całości krajowego rynku paliw. W żadnym innym kraju Unii Europejskiej LPG nie ma tak wysokiej pozycji jak w naszym kraju. Jak widać zatem mimo podwyżek kierowcy i tak wolą dalej trzymać się LPG. I to jest duży pozytyw, biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku autogazu. Choć wiemy oczywiście, że kierowcy woleliby raczej dostać informacje o obniżce cen. Na początek dobre jednak i to.

Czekamy teraz na pierwsze informacje dot. obniżek cen paliwa

Od 1 stycznia 2022 r. duże zmiany dla tankujących LPG

Wiele wskazuje na to, że gaz w dalszym ciągu będzie wykorzystywany w transporcie, jako paliwo przejściowe na drodze do niskoemisyjnej gospodarki. Teraz pozostaje tylko czekać na powrót cen do normy i cieszyć się po prostu długo oczekiwaną normalnością. Kiedy to nastąpi? Trudno to w tym momencie jednoznacznie określić.

źródło: e-petrol.pl + parkiet.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News