Świeci Ci się kontrolka z żółtym wykrzyknikiem? Wielu z was to bagatelizuje, a problem jest bardzo poważny!

Wielu kierowców bagatelizuję tę kontrolkę, a jest ona ważna tak samo praktycznie jak check engine. Żółta kontrolka z wykrzyknikiem oznacza dla nas spore problemy. Nie wolno jej pod żadnym pozorem lekceważyć. O co w tym wszystkim chodzi?

Świeci Ci się kontrolka z żółtym wykrzyknikiem? Wielu z was to bagatelizuje, a problem jest bardzo poważny!
Podaj dalej

Świeci Ci się kontrolka z żółtym wykrzyknikiem? Masz duży problem!

kontrolka

Kontrolka z żółtym wykrzyknikiem oznacza problem z ciśnieniem powietrza w kołach. Gdy ją zobaczymy na desce rozdzielczej, musimy się od razu zatrzymać. W zależności od usterki może być nam potrzebny kompresor, aby nieco dopompować opony. Jeśli jednak wykonamy tę czynność, a kontrolka nadal nie zniknie, to warto dokładnie przyjrzeć się naszym oponom.

W takiej sytuacji sprawdźcie, czy opony nie mają zadarcia na boku czy też innego ciała obcego w bieżniku. Jeśli dostrzeżemy ten problem, to od razu należy wymienić taką oponę, korzystając z koła zapasowego. Jeśli nie jest to możliwe, warto zastanowić się nad telefonem na pomoc drogową. Nie można bowiem ryzykować – uszkodzona opona w każdej chwili może totalnie się zepsuć, co może doprowadzić do katastrofy w przypadku jej pęknięcia na drodze.

Lepiej zachowaj ostrożność!

Czasami jednak kontrolka ciśnienia opon świeci się nawet wtedy, kiedy mamy odpowiednią ilość powietrza w kołach. Dzieje się tak podczas jazdy po śliskiej nawierzchni, kiedy jedna strona naszego pojazdu jedzie po śliskiej części, a druga po suchej. Wtedy warto zresetować system i liczyć na to, że komunikat już się nie pojawi.

Przeczytaj również