Świece zapłonowe są niezwykle istotne dla każdego kierowcy. To przykłady najczęstszych awarii

Świece zapłonowe są niezwykle istotne dla każdego kierowcy. To przykłady najczęstszych awarii

lpg – świece

Podaj dalej

Świeca zapłonowa jest bez wątpienia niezwykle ważnym elementem każdego samochodu. Jak to z każdym tego typu elementem, czasami dochodzi do awarii. Jak ją rozpoznać i po czym poznać pierwsze symptomy awarii? Tego dowiecie się z naszego poradnika, który nauczy was jak radzić sobie w tego typu sytuacjach.

Świece zapłonowe są bardzo ważne dla każdego kierowcy – jak rozpoznać ich awarię?

diesel swiece zarowe

Świeca zapłonowa odpowiada w każdym samochodzie za skuteczną i wydajną pracę całego pojazdu. Jest to bardzo ważny element, choć można powiedzieć, że na taki nie wygląda, patrząc na rozmiary tego elementu. Budowa świecy mimo tego jest bardzo skomplikowana, a na rynku dostępne są trzy rodzaje świec zapłonowych. Mowa tutaj o standardowych, irydowych oraz platynowych świecach.

Czym one się od siebie różnią? Świece standardowe są wyposażone w elektrody ze stopu niklu i litu. Tego rodzaju świece są niezwykle wytrzymałe, więc jeśli kupicie ten element wysokiej jakości, możecie być pewni, że posłuży on wam na wiele lat. Świece zapłonowe irydowe z kolei jak sama nazwa wskazuje wykonane są z irydu, czyli niezwykle twardego metalu. Świece tego rodzaju są droższe od tych standardowych, ale gwarantują one dużą wydajność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Świece zapłonowe są bardzo istotne – pamiętaj o ich regularnym przeglądzie i postaw na produkt najwyższej jakości

Wielu kierowców nie wie jednak do końca jak działają świece zapłonowe. Jeśli działają one prawidłowo, to nie musisz martwić się o jednostajną i przede wszystkim cichą pracę silnika. Dobrze działające świece gwarantują również odpowiedni pobór paliwa. Jakie są objawy, które mogą świadczyć o ich usterce? Na pewno nierównomierna praca silnika, którą da się wyczuć bez problemu. Dlatego też dobór odpowiednich świec oraz ich regularny przegląd zapewni wam prawidłowe i spokojne funkcjonowanie całego pojazdu.

Przeczytaj również