Rząd wprowadził surowsze mandaty. Zobacz, kiedy możesz otrzymać karę nawet 5 tysięcy złotych! [LISTA]

Rząd wprowadził surowsze mandaty. Zobacz, kiedy możesz otrzymać karę nawet 5 tysięcy złotych! [LISTA]

Podaj dalej

Aktualnie mandat karny w naszym kraju może wynieść najwięcej 500 złotych. Są jednak pewne przypadki, kiedy to za swoje przewinienia możemy zapłacić nawet 5 tysięcy złotych podczas rozprawy sądowej. Zobacz, na co musisz uważać i kiedy grozi ci tak wysoka kara, a co za tym idzie surowe mandaty.

Mandaty cały czas atakują

Policja kontrola drogowa Policji, Policjant wypisuje kierowcy mandat karny ;

Policjant może skierować sprawę do sądu gdy jest zdania, że mandat w wysokości 500 zł jest niedostateczną karą dla kierowcy. Wszystko zależy jednak od decyzji policjanta no i rzecz jasna przewinienia, za które grozi nam kara. Kiedy jednak policja może skierować sprawę do sądu?

Przede wszystkim w przypadku przekraczania prędkości w trudnych warunkach atmosferycznych oraz zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym. Na te przewinienia policjanci są szczególnie wyczuleni i wówczas kierowców może czekać nawet kara do 5000 zł czy też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów przez 12 miesięcy.

Trzymajcie rękę na pulsie

mandat karny policja

Wniesienie sprawy do sądu może być również podyktowane innymi zachowaniami, takimi jak zbyt szaleńcze zachowanie się w pobliżach przejścia dla pieszych, czy inne tego typu zdarzenia. Dlatego kierowcy, pamiętajcie – bądźcie czujni i zachowajcie rozwagę. A w drodze przecież kolejne przepisy, które mają zaostrzyć mandaty. Lepiej trzymać rękę na pulsie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News