Ropa znów zacznie drożeć! Fatalne informacje dla kierowców diesla, będzie o wiele drożej!

Ropa znów zacznie drożeć! Fatalne informacje dla kierowców diesla, będzie o wiele drożej!

diesel tankowanie paliwo

Podaj dalej

Niestety, po raz kolejny nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców samochodów typu diesel. Według najnowszych informacji ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku wzrósł już drugą sesję. W poniedziałek rano ceny zbliżały się do ceny nawet 70 USD za baryłkę. Nie są to niestety optymistyczne wieści dla kierowców. Paliwo znowu może skoczyć do góry, a kolejnych podwyżek chyba już nie zniesiemy. No bo ile można przepłacać za benzynę, diesel i LPG? No właśnie…

Ropa znów zaczyna drożeć! Fatalne informacje dla kierowców diesla, wasze paliwo znowu podrożeje

Według informacji przedstawionych przez analityków z serwisu E-Petrol na rynku bardzo głośno mówi się o obawie dotyczącej poziomu produkcji w USA. Wszystko oczywiście przez szkody, które został spowodowane przez huragan Ida. Wzrosty wsparły również oczekiwania dot. wyższego popytu. Jakie są prognozy na przyszłość w tej sprawie? Niestety, niezbyt dobre. No cóż.

Od końca sierpnia jest wstrzymane około 3/4 produkcji ropy naftowej na morzu w Zatoce Meksykańskiej w USA. Daje to wynik w wysokości około 1,4 miliona baryłek dziennie, która została wstrzymana. Dla uzmysłowienia jaki to wysoki wynik, warto powiedzieć, że jest to wynik taki, jaki produkuje u siebie Nigeria, jeden z członków OPEC.

Większość poszkodowanych rafinerii już wróciła do działania. Niestety, mimo tego nadal nie ma dobrych wieści

diesel tankowanie paliwo

Pocieszeniem dla rynku ma być fakt, iż większość rafinerii, która została poszkodowana przez burzę uruchomiła już z powrotem produkcję lub ma zamiar uczynić to ponownie w piątek. Sytuacja jednak w dalszym ciągu jest daleka od idealnej, dlatego też nie są to optymistyczne wieści. A dla kierowców tym bardziej są to słabsze informacje, ponieważ im większa cena ropy, tym droższe paliwo. Tak to niestety funkcjonuje. A przypomnijmy, że już teraz ceny paliwa są bardzo wysokie. Benzyna i diesel cały czas idą do góry i ich ceny zbliżają się niebezpiecznie do granicy 6 złotych za litr. LPG także jest drogie, więc można powiedzieć – jak żyć w tych trudnych czasach? Z niecierpliwością czekamy na poprawę sytuacji, jednak od dłuższego czasu nic się w tej materii nie zmienia. I próżno już szukać nam optymizmu w tej sprawie.

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News