Pracownicy masowo odchodzą z Mercedesa! To koniec tej wielkiej marki?!

Pracownicy masowo odchodzą z Mercedesa! To koniec tej wielkiej marki?!

mercedes_logos_PNG7

Podaj dalej

Pracownicy Mercedesa w ostatnim czasie gwałtownie zaczęli odchodzić z firmy! Wszystko przez to, że zostali do tego niejako zachęceni bardzo atrakcyjnymi odprawami. Część z nich dzięki odejściu może zgarnąć nawet 400 tysięcy euro odprawy, więc można powiedzieć, że pod pewnym względem gra jest warta świeczki. Niektórzy pracownicy decydują się na odejście z Mercedesa od razu do Tesli Elona Muska. Trzeba przyznać, że mają rozmach!

Mercedes masowo traci swoich pracowników. Wszyscy decydują się na skorzystanie z odprawy. O co w tym wszystkim chodzi?

Według informacji przedstawionych przez Autoblog i niemiecki Business Insider, Mercedes szybko pozbywa się swoich pracowników. To dlatego, aby przygotować się niejako na rzeczywistość na rynku motoryzacyjnym, która zapanuje po tym, jak zostaną zakazane spalinowe samochody na terenie Unii Europejskiej. Koncerny wtedy będą miały jedynie możliwość sprzedaży aut elektrycznych, a do ich produkcji nie będzie potrzebna aż tak duża liczba pracowników.

Do tej pory z atrakcyjnej odprawy z Mercedesa miało skorzystać już 3,5 tysiąca pracowników. Liczba ta i tak jest mocno zaniżona, ponieważ niektóre osoby, wiedząc o odprawie, zdecydowały się na przejście na wcześniejszą emeryturę. Można zatem powiedzieć, że branża motoryzacyjna aktualnie jest w trakcie sporej restrukturyzacji, jeśli chodzi o jej struktury. Wszyscy tną koszty gdzie tylko się da, aby przystosować się do zbliżającej się zmiany. No nieźle!

Teraz po odejściu z Mercedesa tego typu osoby trafiają do Tesli. Mają tam gorsze warunki, ale co im tam

mercedes-logo-e-klasa

Osoby, które zdecydowały się na odejście z firmy zdecydowały się na przejście m.in. do Tesli, która ma do zaoferowania im ciekawe warunki współpracy. Finanse podobno są tam nieco niższe, aniżeli w Mercedesie, jednak po takiej sowitej odprawie raczej nikt nie narzeka na to, że będzie teraz zarabiał nieco mniej. No cóż, jak to mawiają – żyć, nie umierać. A wy co o tym sądzicie? Też na ich miejscu skorzystalibyście z wysokiej odprawy, skoro ona wam przysługuje? Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat, koniecznie dajcie znać w komentarzach! Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna i chętnie ją poznamy!

źródło: autoblog + Business Insider

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News