Powstaną nowe drogi w Polsce. Znamy szczegóły. Szykuje się duża rewolucja

Jeszcze do końca bieżącego roku zostaną ogłoszone przetargi na budowę 25 odcinków dróg o łącznej długości 238 kilometrów. O tym fakcie poinformowała w ostatnim czasie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W tym roku zostały już ogłoszone przetargi na 23 odcinki dróg o łącznej długości 320 kilometrów, a to dopiero początek. W naszym artykule poznacie więcej informacji na temat tych inwestycji, które zostały już generalnie zaplanowane.

Powstaną nowe drogi w Polsce. Znamy szczegóły. Szykuje się duża rewolucja
Podaj dalej

Powstaną nowe drogi w Polsce. Przetargi już ruszyły, trwa analizowanie poszczególnych ofert

policja mandat bezpieczna odległość
Pixabay/Julita

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała za pośrednictwem Twittera, że aktualnie w toku jest 29 postępowań przetargowych na drogi o łącznej długości 36 kilometrów. 14 z nich jest na etapie składania ofert, 13 na etapie weryfikacji, a 2 po wyborze najkorzystniejszej oferty, co pokazuje, że proces ten cały czas idzie do przodu i niebawem można spodziewać się kolejnych konkretów w tej sprawie.

„W trakcie realizacji są 102 zadania o długości 1314 km i wartości 53 mld zł, z czego 86 zadań z Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych o łącznej długości 1187 km i 16 zadań z Programu budowy 100 obwodnic o łącznej długości 127 km.
Ponadto w przygotowaniu jest 171 zadań o długości 3369 km” – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Powstanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad już zbiera pierwsze plony. Oby tak dalej

Widać, że powstanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma realny wpływ na rozwój dróg w Polsce. W 2002 roku, gdy ta organizacja dopiero powstała, w całej Polsce było 520 kilometrów dróg szybkiego ruchu. Aktualnie licznik, jeśli chodzi o tego typu drogi zatrzymał się na 5042,5 km, więc mówimy tutaj o sporym rozwoju przez nieco ponad 20 lat. Oby tak dalej, bo dróg z szybkim ruchem nigdy za wiele, patrząc na to, jak często polskie drogi są po prostu zakorkowane.

Przeczytaj również