Posiadasz prawo jazdy w telefonie? Możesz otrzymać wiele bonusów!

Posiadasz prawo jazdy w telefonie? Możesz otrzymać wiele bonusów!

mPrawo Jazdy

Podaj dalej

Według nieoficjalnych danych nawet 1,5 miliona polskich kierowców korzysta już z opcji mPrawa jazdy. Jest to całkiem imponująca liczba, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w naszym kraju łącznie jest prawie 22 miliony kierowców. Nie korzystasz jeszcze z tej możliwości? Zobacz, jakie funkcje uzyskasz, dzięki mobilnej wersji „prawka” i przekonaj się, jak to wszystko wygląda.

Mobilne prawo jazdy jest bardzo praktyczne

mPrawo Jazdy nie wystarczy. I tak grozi ci mandat
fot. KMP Białystok

mPrawo Jazdy pojawiło się na polskim rynku w grudniu ubiegłego roku. Mamy tam wszystkie dane, które znajdują się w tradycyjnym dokumencie. Warto jednak pamiętać, że mobilna wersja prawka nie zastępuje tradycyjnego prawa jazdy. Są to tylko dane w aplikacji, które zostały pobrane z oryginalnego dokumentu. Aby posiadać mobilną wersję, musisz mieć także oryginalne prawo jazdy.

Jak pobrać tę aplikację? Wystarczy ściągnąć mObywatel na swój telefon z Androidem lub iOS. Jest to bezpłatna aplikacja, jednak, aby ją uruchomić musisz mieć profil zaufany.

Co o tym sądzicie?

fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Z pewnością jest to ciekawa opcja dla kierowców, która pozwala mieć „przy sobie” wszystkie potrzebne dane z własnego prawa jazdy. Oczywiście, od jakiegoś czasu nie jest już obowiązkowe wożenie ze sobą prawka, jednak fajnie mieć wszystkie dane o sobie z tego dokumentu w swoim smartfonie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News