Polskie radiowozy zmienią się nie do poznania! Co ciekawe, wcześniej już miało dojść do dużych zmian. Dlaczego to nie wyszło?

Polskie radiowozy zmienią się nie do poznania – to już pewne. Ten pomysł już od dłuższego czasu jest na etapie działania, jednak teraz wreszcie zostaną w tym aspekcie poczynione odpowiednie kroki. Projekt rozporządzenia ws. zmian w polskich radiowozach ma zostać finalnie gotowy na początku 2022 roku. Zobaczcie, co się zmieni i jakie zmiany czekają polską policję.

Radiowóz
Podaj dalej

Polskie radiowozy zmienią się nie do poznania – zmiany mają zostać wprowadzone już w przyszłym roku, wygląda to wszystko bardzo ciekawie

wypadek policyjnych radiowozów
OSP Brzozie Lubawskie

Od 2022 roku wejdzie w życie nowy taryfikator mandatów, o czym was już wielokrotnie na naszych łamach informowaliśmy. Ale to nie koniec zmian. Już w przyszłym roku policyjne radiowozy zmienią swój wygląd nie do poznania. Policja będzie stopniowo zmieniać barwy w swoich samochodach i będzie odświeżać floty swoich pojazdów. Aktualnie polskie samochody są granatowe lub srebrne, jednak od 2022 roku nastąpi olbrzymia zmiana w tym aspekcie, która wywróci wszystko do góry nogami.

Od 2022 roku jedyną dopuszczoną barwą radiowozów będzie kolor srebrny z niebieskim pasem z białymi, odblaskowymi elementami. W taki sposób właśnie będą prezentowały się radiowozy używane przez policje. Zwiększy się także liczba odblaskowych elementów, która będzie widniała na każdym z samochodów. Aktualnie może być jedynie dziesięć odblaskowych elementów, a z ostatnich informacji dostępnych w mediach wynika, że ma być ich aż 30.

Zmieni się praktycznie wszystko – nie tylko kolor radiowozów, ale też poszczególne elementy graficzne. Będzie się działo!

policja radiowoz

Oprócz tego, jeśli chodzi o większe zmiany, ma być umieszczony napis „POLICJA” na dachu samochodów. Zmiany mają wejść w życie już w 2022 roku, choć tak naprawdę do ich wprowadzenia przymierzano się już od dłuższego czasu. Często jednak czegoś brakowało, aby projekt był ostatecznie zatwierdzony, dlatego też taka zwłoka we wprowadzeniu nowych zmian. Na pojazdach ma pojawić się także numer taktyczny, który każdy pojazd będzie miał indywidualny w celu ułatwienia działań operacyjnych funkcjonariuszy policji w naszym kraju. Co sądzicie o tych zmianach – jesteście ciekawi jak to wszystko będzie wyglądało czy jakoś niespecjalnie was to interesuje? Dajcie nam koniecznie znać!

Przeczytaj również