Policja zaczęła masowo korzystać z dronów. Na szczęście wiemy, gdzie musicie szczególnie uważać! [LISTA]

Policja zaczęła masowo korzystać z dronów. Na szczęście wiemy, gdzie musicie szczególnie uważać! [LISTA]

Policyjny-dron

Podaj dalej

To co było w ostatnim długo zapowiadane, stało się już faktem. Policja zaczęła już masowo korzystać z dronów, przez co kierowcy muszą mieć się na baczności. Od teraz już każda komenda wojewódzka jest w posiadaniu dronów. Policjanci zatem będą kontrolować nimi większość dróg w kraju. Na co musicie się przygotować?

Drony policyjne już inwigilują polskich kierowców! Zobacz gdzie musisz uważać!

kierowcy policja drony
fot. freepik.com

Drony będą z pewnością bardzo pomocne dla funkcjonariuszy, jeśli chodzi o obserwowanie zachowania pieszych i kierowców. Drony głównie zajmą się jednak wykrywaniem kierowców, którzy nie będą przestrzegali nowych przepisów. Mowa tutaj oczywiście o zachowaniu odpowiedniej odległości od samochodu poprzedzającego na drogach ekspresowych i autostradach. Okazuje się jednak, że policjanci będą ich używać nieco częściej, niż mogliśmy się tego spodziewać.

Drony policyjne będą zwracały uwagę także na wyprzedzanie przez kierowców na podwójnej ciągłej. Wszystko będzie oczywiście rejestrowane za pomocą filmów, dlatego też żaden kierowca nie będzie mógł wyprzeć się swojego przewinienia. Zanosi się na to, że będziemy od teraz ofiarami sporej inwigilacji. Do czego to doszło, że policja musi już chwytać się takich kroków…

Drony już czekają na was, aby policja mogła wlepić wam mandat!

Drony w służbie policji
Drony w służbie policji

Gdzie przede wszystkim trzeba uważać na drony? Z tego co można wyczytać w mediach akcja jak na razie trwa w szczególnie dużych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy też Poznań. Oprócz tego musicie być też czujni na autostradzie A1 i A4. Z pewnością w kolejnych dniach i tygodniach do tych miejsc dojdą kolejne, w których policja będzie „czaiła się” na kierowców, jeżdżących niezgodnie z przepisami. Trzymajcie rękę na pulsie i stosujcie się do przepisów!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News