Policja ma nowy sprzęt do kontrolowania kierowców! Szykują się kolejne mandaty, musicie uważać!

Policja ma nowy sprzęt do kontrolowania kierowców! Szykują się kolejne mandaty, musicie uważać!

nieoznakowany radiowóz policja mandat

Podaj dalej

Policja nie zaprzestaje się zbroić, aby móc jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo w naszym kraju. Tym razem w tym konkretnym przypadku mowa o Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która właśnie odebrała 10 nowych specjalistycznych pojazdów APRD. Pojazdy te już niedługo trafią do śląskich jednostek policji. Można więc spodziewać się, że już niedługo funkcjonariusze będą chcieli przetestować swoje „nowe zabawki”.

Policja ma nowy sprzęt – pomoże im w kontrolowaniu kierowców oraz zabezpieczaniu miejsc wypadków

Nowe radiowozy
FOT. policja.pl

Samochody mają na celu znaczne ułatwienie pracy funkcjonariuszy podczas zabezpieczenia miejsc, w których były wypadki drogowe. Nowymi samochodami są Volkswageny Crafter 2.0 TDI, które mają silnik z mocą 177 KM. Każdy samochód został wyposażony w specjalistyczny sprzęt, który może być używany do obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu jest tablica świetlna z napisem „UWAGA WYPADEK” i maszt świetlny. Wewnątrz samochodu są miejsca do pracy biurowej oraz różne inne akcesoria.

Mowa tutaj chociażby o znakach drogowych, lampach, pachołkach, drogomierzu, aparacie fotograficznym oraz agregacie prądotwórczym. Według nieoficjalnych informacji czasami nowe samochody mogą być używane do rutynowych patroli, na których kierowcy mogą być karani mandatami za różne przewinienia. Zakup radiowozów został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji i dofinansowany z Funduszy Europejskich. Koszt jednego samochodu to 460 458 zł. Trzeba zatem przyznać, że nie są to najtańsze radiowozy!

Gdzie można spodziewać się nowych samochodów? Poniżej zamieszczamy wam listę miast, do których trafią

Gdzie trafią nowe samochody? Z tego co udało nam się ustalić trafią one do komend w Cieszynie, Częstochowie, Rybniku, Sosnowcu, Katowicach, Bielsku-Białej czy też w Zabrzu. Mieszkańcy tych krajów muszą być zatem szczególnie uważni. Choć trzeba przyznać, że radiowozy z pewnością okażą się bardzo przydatne podczas zabezpieczenia dróg. W końcu jeśli jeden z nich kosztuje niemal pół miliona złotych, to musi to być naprawdę coś wartego uwagi. Co sądzicie o tym zakupie? Był on potrzebny czy jest to raczej marnowanie pieniędzy, które mogłyby zostać nieco inaczej przeznaczone? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News