Polacy znowu zaczęli masowo tankować na stacjach benzynowych! Czy nastąpił wreszcie długo oczekiwany przełom?

Polacy znowu zaczęli masowo tankować na stacjach benzynowych! Czy nastąpił wreszcie długo oczekiwany przełom?

stacja paliw diesel

Podaj dalej

Ceny za paliwo w naszym kraju są bardzo wysokie – od wielu lat nie byliśmy świadkami takich stawek. Benzyna, diesel, LPG – wszystkie te paliwa kosztują teraz bardzo dużo. Mimo tego Polacy masowo zaczęli tankować swoje pojazdy. Według ostatnich badań wizyty obywateli naszego kraju na stacjach paliw wzrosły o 8,5 proc. w drugim kwartale. Wówczas byliśmy co prawda świadkami wzrostu, jeśli chodzi o ceny benzyny, jednak mimo tego tankujemy częściej niż w ostatnim czasie. Dlaczego tak to wygląda?

Polacy masowo odwiedzają stacje benzynowe! Wyniki są o wiele lepsze niż rok temu!

Tankowanie
Fot. pixabay.com

Autorami badań są Proxi.cloud oraz UCE Research. W badaniu został porównany ruch, jaki był na stacjach benzynowych w Polsce w drugim kwartale 2021 roku a w analogicznym okresie w roku 2020. Analiza wykazała wzrost wizyt na stacjach aż o 8,5 procentach. Według współautora badania Mateusza Chołuja z firmy Proxi.cloud wskazuje to na wyraźną zmianę myślenia Polaków, jaka nastąpiła w obywatelach naszego kraju od początku pandemii koronawirusa. Teraz już mniej boimy się wizyt z innymi ludźmi i nawet podczas pandemii śmiało przyjeżdżamy na stacje tankować swój samochód.

W analizie porównawczej widać dokładnie, że największy wzrost, jeśli chodzi o wizyty kierowców na stacjach benzynowych nastąpił w kwietniu 2021 roku. Wzrósł on aż o 26 procent. W maju z kolei wzrost był na poziomie 5,2 procent. Widać zatem, że ubiegłoroczny kwietniowy lockdown dał się bardzo we znaki stacjom benzynowym, który były znacznie rzadziej odwiedzane przez kierowców. A ceny paliw były wtedy na zupełnie innym poziomie, w porównaniu do tego co obserwujemy aktualnie.

Ceny na stacjach nadal nie rozpieszczają. Polacy jednak mniej obawiają się już pandemii

Adam Grochowski, przedstawiciel Proxi.cloud w rozmowie z Money.pl postanowił wytłumaczyć, dlaczego w tych dwóch miesiącach ruch na stacjach w tym roku był o wiele większy, niż w ubiegłym.

– W kwietniu br. ruch był o prawie 30 proc. większy niż w analogicznym miesiącu poprzedniego roku, bo w pierwszych tygodniach pandemii najwięcej osób bezwzględnie pozostawało w domach. Po ulicach poruszali się tylko ci, którzy faktycznie musieli. Stacje benzynowe i inne obiekty wyglądały wtedy na wymarłe. Dlatego różnica między dwoma analizowanymi miesiącami jest najbardziej wyraźna – uważa Grochowski.

W ostatnim czasie wzrosła również liczba kierowców, którzy pojawiają się na stacjach paliw w celu zakupienia danych produktów. Z pewnością jest to przyczyna wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Miejmy nadzieję jednak, że już niedługo ceny na stacjach maleją, a my znowu będziemy mogli tankować nasze pojazdy w względnie normalnych cenach.

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News