Polacy chętnie korzystają z taksówek. Te dane jasno to pokazują

Osoby w Polsce często korzystają z taksówek. Nawet mimo kilku historii, które wskazywały na to, że zwłaszcza wieczorami nie jest to do końca bezpieczne, jeśli trafi się na niewłaściwą osobę. Jak obywatele naszego kraju podróżują taksówkami? W sieci pojawiły się dane dotyczące poruszania się Polaków tym środkiem transportu. Wyniki są mocno zaskakujące. Jesteście ich ciekawi? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

taxi taksowkarze
Podaj dalej

Polacy chętnie korzystają z taksówek. Te dane jasno to pokazują

taxi taksowkarze

Z informacji przekazanych przez iTaxi wynika, że w Polsce największą popularnością cieszą się przejazdy taksówkami u osób w wieku od 31 do 50 lat, które stanowią niemal 70 procent wszystkich Polaków podróżujących tym środkiem transportu. Osoby poniżej 30. roku życia stanowią 10 procent całości, a powyżej 50. roku życia – 22 procent. Z taksówek częściej korzystają mężczyźni – stosunek w porównaniu do kobiet wynosi 59 do 41 procent.

Aż 56 procent wszystkich osób zamieszkujących duże miasta regularnie korzysta z usług taksówek, przynajmniej raz w miesiącu. Polacy najczęściej zamawiają przejazdy w aplikacji we wtorki w godzinach od 8:00 do 9:00, a najrzadziej pomiędzy 2:00 a 3:00 w nocy z poniedziałku na wtorek. Średnia liczba kilometrów pokonywanych podczas jednego kursu wynosi 10 kilometrów. Przeciętnie spędzamy w taksówkach około 17 minut.

Najpopularniejszą marką samochodów, która przewozi pasażerów jest Toyota, z którą realizowana jest niemal połowa kursów. Jeśli chodzi o płatność, najczęściej wybierana jest bezgotówkowa forma rozliczenia za kurs. Tak wynika z danych przedstawionych przez iTaxi, które zacytował serwis MotoFakty. Trzeba przyznać, że te statystyki są bardzo ciekawe i o wielu faktach bez nich byśmy nie wiedzieli.

Polacy lubią jeździć taksówkami. Kto z was wybiera często ten środek transportu?

taksówkarz
fot. freepik.com

„Odnotowujemy stały wzrost zainteresowania usługą ceny gwarantowanej, tj. ceny za przejazd znanej z góry, jeszcze przed zamówieniem kursu. To jasny sygnał, że Polacy chcą mieć kontrolę nad finansami i pewność, że nic ich nie zaskoczy w podróży. Jak wynika z naszych danych, pasażerowie szczególnie zwracają uwagę również na bezpieczeństwo przejazdów. Tym bardziej cieszymy się, że 97 proc. naszych pasażerów ocenia współpracujących z nami kierowców na 5. Wpływ na to niezaprzeczalnie miał szereg wewnętrznych procedur, związanych z dokładną weryfikacją kierowców i aut, ale i fakt, że realizujemy blisko 97 proc. wpływających do nas zleceń. To właśnie m.in. te aspekty wpływają na postrzeganie nas jako solidnego i godnego zaufania partnera podróży” – informuje Renata Bardecka z firmy iTaxi. A wy, co sądzicie na temat tych statystyk? Niektóre dane was zaskoczyły? Dajcie nam znać w komentarzach, wasze zdanie jest dla nas istotne.

Przeczytaj również