Zielone strzałki zostaną wycofane z dróg?! Kierowcy już zacierają ręce!

Kierowcy w naszym kraju od dłuższego czasu apelują o zniesienie zielonych strzałek, które znajdują się przy skrzyżowaniach. Uważacie, że taka zmiana byłaby konieczna na naszych drogach? Okazuje się, że jest możliwość, by ten przepis zastąpić zupełnie innym rozwiązaniem. Ale czy lepszym? Na to pytanie musicie sobie sami odpowiedzieć…

Zielone strzałki zostaną wycofane z dróg?! Kierowcy już zacierają ręce!
Podaj dalej

Zielone strzałki zostaną wycofane z dróg?! Co na to kierowcy?

nowy podatek od samochodów
Pixabay

Wielu kierowców w naszym kraju nie do końca wie jak zachować się na skrzyżowaniach, na których widoczna jest zielona strzałka. Wszystko dlatego, że często w takich sytuacjach trzeba zachować wzmożoną ostrożność, a kierowcy nie zawsze mają pewność, jaki manewr mają wykonać w określonym miejscu. W niektórych krajach postanowili więc nie wprowadzać zielonych strzałek, a postawić na znacznie inne rozwiązanie, które nazywa się „turn on red”.

Taka zasada obowiązuje w Stanach Zjednoczonych. Przed wykonaniem skrętu na skrzyżowaniu kierowcy muszą zatrzymać pojazd i taka sytuacja ma miejsce na wszystkich skrzyżowaniach. A warto dodać, że w USA prawo do skręcenia w stronę, w którą trwa ruch i która znajduje się najbliżej pojazdu przysługuje każdej osobie prowadzącej samochód. Dzięki temu kierowcy nie muszą przejmować się zieloną strzałką i one same nie są widoczne przy sygnalizatorach na skrzyżowaniach.

Co sądzicie o przepisach obowiązujących w Stanach Zjednoczonych?

kierowcy podatek za jazdę
Fot. Freepik

Trzeba jednak przyznać, że patrząc na to jak wygląda prawo w USA, lepiej chyba jednak pozostać przy zielonych strzałkach. Ewentualna zmiana mogłaby wprowadzić więcej kłopotów niż pożytku, a przecież nie o to nam w tym wszystkim chodzi. Na szczęście jak na razie nie zapowiada się na to, aby w tym konkretnym aspekcie nastąpiły jakieś zmiany, w związku z czym nasze rozważanie jak na razie pozostanie tylko teorią.

Przeczytaj również