Od 1 sierpnia duże zmiany na stacjach benzynowych! Świetne wieści dla kierowców diesla, gorsze dla LPG!

Tak jest! Tyle na to czekaliście, a przynajmniej na pewno kierowcy pojazdów z silnikiem diesel. Od 1 sierpnia na stacjach benzynowych nastąpi lekki przełom, na który z pewnością czekaliście. Eksperci nie mają wątpliwości – ceny paliw nieco zmaleją. Nie będzie to potężna obniżka, ale na początek dobre i to, prawda?

zakaz sprzedadiesel ceny paliw zielony ładży alkoholu na stacjach paliw
Podaj dalej

Od 1 sierpnia duże zmiany na stacjach benzynowych! Kierowcy diesla będą zadowoleni, gorzej niestety z LPG

diesel szczepienia koronawirus tankowanie
fot. freepik.com

Aktualnie za paliwo w tym tygodniu kierowcy diesla musieli płacić nawet 5,60 zł za litr. Teraz ma się to zmienić i koszt paliwa spadnie o 4-5 groszy. Jest to dobra informacja, choć oczywiście domyślamy się, że wolelibyście, aby obniżki było nieco większe. Nie od razu jednak Kraków zbudowano – na początek dobre i to. Małymi kroczkami do celu! Zmiany wejdą w życie w przyszłym tygodniu, który zacznie się już 1 sierpnia. Nowy początek = nowe nadzieje? Zobaczymy! Oby tak było, choć może być ciężko.

Nieco gorsze informacje mamy dla kierowców LPG, którzy już teraz musieli zmierzyć się ze sporymi podwyżkami. Tak drogo w tym segmencie dawno nie było. W tym tygodniu kierowcy za autogaz musieli płacić prawie 2,60 zł za litr. A ma być tylko gorzej. Czy w końcu ceny dobiją aż do 3 zł za litr gazu? Tego nie wiemy, jednak z pewnością byłoby to wydarzenie bezprecedensowe. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie, choć w ostatnich czasach przekonaliśmy się, że słowo „niemożliwe” w naszym kraju nie istnieje.

Ceny paliw nie napawają optymizmem. Diesel może liczyć na małą obniżkę, ale LPG cały czas idzie do góry

volkswagen-xl1-diesel-na-sprzedaz

Ceny paliw od dłuższego czasu są na wysokim poziomie. Każda, nawet delikatna obniżka ich cen powoduje delikatny uśmiech na twarzach kierowców. Nikt z nas przecież nie lubi przepłacać i płacić takich wielkich stawek za paliwo. Pozostaje mieć nadzieję, że po wakacjach ceny nieco spadną. W przeciwnym razie nasze portfele mogą mieć spore problemy. A teraz, zwłaszcza w tych trudnych covidowych czasach, wszyscy zmagają się z problemami finansowymi.

Przeczytaj również