Obywatel Ukrainy przewoził nielegalnych imigrantów. Teraz zajmie się nim policja

Obywatel Ukrainy przewoził nielegalnych imigrantów. Teraz zajmie się nim policja

ITD kobieta ukraina

Podaj dalej

Funkcjonariusze z krakowskiego wydziału prewencji w Bielsku Podlaskim mieli do czynienia z nietypową interwencją. Postanowili oni do rutynowej kontroli zatrzymać jeden z samochodów dostawczych. To co tam zobaczyli przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania – obywatel Ukrainy postanowił sobie przewieźć przez granicę nielegalnych imigrantów. Finał tej sprawy mógł być zatem tylko jeden.

Ukrainiec postanowił, że przewiezie przez granicę nielegalnych imigrantów. W środku auta było 28 Irakijczyków, przecież to jakieś nieporozumienie!

zdj. ilustracyjne

Kontrola miała miejsce w niedzielę 21 listopada około godziny 14:00. W trakcie przeprowadzanej kontroli szybo wyszło na jaw, że kierowcą samochodu dostawczego jest 37-letni kierowca z Ukrainy. W przestrzeni ładunkowej pojazdu doszło do niecodziennej sytuacji, znanej praktycznie tylko i wyłącznie z filmów, jeśli chodzi o dzisiejsze czasy. W środku auta znajdowało się kilkadziesiąt osób, imigrantów, którzy mieli przekroczyć nielegalnie granicę.

Funkcjonariuszom policji udało się szybko ustalić, że imigrantami było 28 obywateli Iraku, którzy siedzieli na podłodze w dostawczaku. Mężczyźni podczas zatrzymania byli wykończeni oraz głodni. Każdy z nich nielegalnie przebywał na terenie naszego kraju. Funkcjonariusze szybko pomogli Irakijczykom dając im jedzenie, napoje oraz ciepły posiłek na komisariacie. Żaden z nielegalnych imigrantów nie potrzebował opieki medycznej, dlatego też mężczyźni szybko zostali oddani w ręce Straży Granicznej.

Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem – może kara pozbawienia wolności czegoś go nauczy, bo to co wymyślił było skrajnie nieodpowiedzialne

37-letni Ukrainiec teraz będzie miał poważne problemy – będzie musiał odpowiedzieć za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy przez Irakijczyków. Szczegóły odnośnie całego zdarzenia aktualnie są ustalane przez funkcjonariuszy policji. Jedno jednak jest pewne – Ukrainiec na pewno nie uniknie kary i czeka go teraz proces, po którym zapewne zostanie skazany na karę pozbawienia wolności. I bardzo dobrze. Może to go czegoś nauczy i przestanie się w taki sposób zachowywać, bo to co wymyślił jest prawdziwym skandalem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News