Nowy Hyundai już zapowiedziany. To będzie hit, jeśli chodzi o elektryczne samochody!

Nowy Hyundai już zapowiedziany. To będzie hit, jeśli chodzi o elektryczne samochody!

Podaj dalej

Hyundai Ioniq 5 na rynku zadebiutuje w lutym bieżącego roku, jednak już teraz byliśmy świadkami oficjalnej zapowiedzi tego pojazdu. Będzie to pierwsze auto Hyundaia, które zostanie oparte na nowej platformie dla elektrycznych modeli.

Innowacyjna platforma

Hyundai Ioniq 5

Hyundai serię elektrycznych samochodów Ioniq zapowiedział już w tamtym roku, jednak dopiero teraz doczekaliśmy się prawdziwej prezentacji. Wszystkie przyszłe modele, jakie wyjdą na świat spod rąk Koreańczyków będą oparte na tej samej platformie czyli E-GMP.

Czym jest E-GMP? Niedoinformowanym już tłumaczymy. Otóż jest to elektryczny kompakt z konceptem 45 EV. Samochody Hyundaia będą charakteryzowały się nowoczesnym wyglądem ze ściętym tyłem i pikselowym oświetleniem LED, nawiązującym do starych klasyków. Samochód będzie posiadał funkcję szybkiego ładowania, umożliwiającą uzyskanie zasięgu 100 kilometrów w zaledwie pięć minut. Do setki dojedziesz z kolei już w 5,2 sekundy. Moc może robić wrażenie, bo mowa tutaj o 313 KM!

Kolejne szczegóły wkrótce

Ioniq 5

Hyundai nie zdradził jednak jak na razie wszystkich szczegółów dotyczących nowej serii. Te pojawią się dopiero w lutym. Wydaje się jednak, że Hyundai Ioniq 5 będzie modelem przełomowym, jeśli chodzi o elektromobilność. My już zacieramy na niego ręce i z niecierpliwością czekamy na premierę!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News