Nowe przepisy wejdą w życie z lekkim opóźnieniem. Będziemy musieli jeszcze na nie poczekać

Już od 1 stycznia w życie wejdą zupełnie nowe przepisy, które będą totalną rewolucją dla wszystkich kierowców. Finalnie jednak mamy dla was dobre wieści – na ostateczne wejście w życie nowych zmian będziemy mogli jeszcze trochę poczekać. Wszystko bez problemy techniczne, które finalnie opóźnią nieco wejście w życie wszystkich zaplanowanych wcześniej zmian. Kiedy zatem nowe przepisy zaczną obowiązywać?

przepisy punkty karne
Podaj dalej

Nowe przepisy wejdą w życie z pewnym opóźnieniem. Co prawda nie wszystkie, ale niektóre z nich tak

kierowco przepisy nakaz nabycie zbycie pojazdu
fot. freepik.com

Jak doskonale zapewne wiecie, ponieważ kilkukrotnie już was o tym informowaliśmy, według nowych przepisów można spodziewać się wprowadzenia 12 wykroczeń, których popełnienie będzie skutkowało otrzymaniem aż 15 punktów karnych. Mandaty za niektóre przewinienia będą wynosiły z kolei nawet 2500 złotych, co z pewnością wielu z was odstraszy przed łamaniem obowiązujących przepisów. Nie wszystkie zmiany będą jednak już wprowadzone w życie 1 stycznia. Niektóre przepisy nie zostały bowiem jeszcze do końca dopracowane i trzeba jeszcze trochę poczekać, aby wszystko było w nich „na tip top”.

Od 1 stycznia nie musicie się martwić, że zostaną wprowadzone takie przepisy jak chociażby podwyższenie dwukrotnie stawki mandatu dla kierowcy, który popełnia to samo wykroczenie w przeciągu dwóch lat czy też likwidacji szkoleń redukujących punkty karne. Ponadto nie zostanie jeszcze wówczas wprowadzony w życie przepis o wydłużeniu czasu kasowania się punktów karnych za popełnione wykroczenie do 2 lat od opłacenia kary. Póki co w dalszym ciągu w tym aspekcie będzie liczyła się data otrzymania mandatu. Ale oczywiście wiecznie to trwać nie będzie.

Niektóre przepisy będą obowiązywały dopiero od 17 września. Przyzwyczajcie się do nich, by potem nie było zdziwienia

fot. pixabay

Wyżej wspomniane zapisy będą obowiązywały na naszych drogach dopiero od 17 września 2022 roku. Wszystko przez to, że powstały pewne komplikacje przy uchwalaniu ustaw. Dlatego też nie musicie się martwić, że od początku nowego roku te przepisy wejdą w życie. Mimo wszystko warto się jednak do tego przyzwyczajać i mieć gdzieś z tyłu głowy, że zmiany zostały wprowadzone. Pozostałe zmiany, które wam zapowiadaliśmy wejdą w życie już od nowego roku, więc pilnujcie się i po prostu przestrzegajcie przepisów, a wtedy nie będzie problemu z ewentualnymi karami!

Przeczytaj również