Nowe oszustwa na stacjach benzynowych, tego byś się nie spodziewał! Musisz być czujny, bo problem jest duży

Nowe oszustwa na stacjach benzynowych, tego byś się nie spodziewał! Musisz być czujny, bo problem jest duży

stacja paliw diesel

Podaj dalej

Wydawało się, że czasy, w których stacje benzynowe oszukiwały klientów już dawno odeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego – problem nadal istnieje, choć oczywiście na mniejszą skalę. Ostatnimi czasy słyszy się, że niezabrany przez nas paragon ze stacji może zostać sprzedany przez pracowników stacji! Te oszustwa chyba nigdy się nie skończą!

Nowe oszustwa na stacjach

Tak uzyskane paragony lub faktury służą oszustom do zawyżania kwoty podatku naliczonego oraz kosztów podatkowych. Pracownicy stacji paliw zbierają paragony, których klienci w pośpiechu nie zabrali i sprzedają je przestępcom, którzy wyłudzają podatek VAT. Ministerstwo Finansów przestrzega przed takim procederem, bowiem kary za takie przestępstwo są bardzo duże.

Do organów podatkowych coraz częściej docierają głosy o tym procederze, odbywającym się na stacji paliw. Za dodatkowe pieniądze z paragonów pracownicy wystawiają faktury na zaprzyjaźnione firmy. Faktury te służą do zawyżenia kwoty podatku i kosztów podatkowych. W ten sposób pracownicy dorabiają nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Kara za to jest sroga, choć śmiałków nie brakuje

diesel-pieniadze-parking

Za ten proceder w przypadku złapania przez organy ścigania grozi grzywna nawet do 720 stawek dziennych lub kara pozbawienia wolności od orku wzwyż. Mimo tego nadal nie brakuje śmiałków, którzy zajmują się takimi działaniami. Masakra, kto by się tego spodziewał…

AKTUALIZACJA: Po publikacji tekstu skontaktowało się z nami kilku przedstawicieli stacji benzynowych, którzy wyjaśnili nam, że od 2020 roku takie sytuacje nie mogą już mieć miejsca. Po wybiciu paragonu fiskalnego nie ma możliwości wystawiania faktur VAT. I o ile kiedyś problem z takimi oszustwami faktycznie istniał, o tyle teraz już nie ma mowy o takich przypadkach. Przepraszamy osoby urażone powyższą treścią, a czytelników informujemy, że tekst ma charakter informacyjny o tym, co się działo w przeszłości. W dzisiejszych czasach na szczęście takie oszustwa już nie występują.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News