Nowe fotoradary wkrótce opanują całą Polskę! Zobacz, gdzie stanęły nowe pomiary prędkości [LISTA]

Co jakiś czas w ostatnim czasie słyszymy o pojawianiu się nowych fotoradarów. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym cały czas się rozwija, czego efektem ma być 26 nowych stacjonarnych urządzeń rejestrujących prędkość, z jaką poruszają się po drodze kierowcy. Zobaczcie, gdzie staną nowe fotoradary, które będą sprawdzały Waszą prędkość. Dwanaście z nich już tylko czyha, aby zarejestrować wasze przewinienia. Musicie być uważni!

mandat fotoradar zmiany
Podaj dalej

Nowe fotoradary wkrótce opanują cały nasz kraj. Już pojawiło się 12 nowych urządzeń, a to dopiero początek!

kierowco fotoradar odcinkowy pomiar prędkości

W ostatnim czasie zostało zamontowanych 12 nowych fotoradarów. Nowe pomiary prędkości od teraz dostępne są w Krapkowicach, Sianowie, Naściszowej, Tychach, Ciściu, Boguchwale, Krakowie, Głuszycy Górnej, Widełce, Liszkach, Brześce oraz Grójcu. Dwa z wyżej wymienionych fotoradarów, te zamontowane w Widełce i w Sianowie już działają. Podczas pierwszej doby działania fotoradaru w Widełce, urządzenie zarejestrowało już 28 naruszeń przepisów. Widać zatem, że fotoradar już zbiera pierwsze plony w nowym miejscu. Inwestycja jego montażu powinna szybko się zwrócić w takim tempie.

Pozostałe fotoradary również w najbliższych dniach powinny rozpocząć swoją działalność. Termin ich uruchomienia jest jednak ściśle zależny od tego, kiedy zostaną zakończone prace zakładów energetycznych. Nowe urządzenia mają cechować się bezawaryjnością oraz niezawodnością, jeśli chodzi o pomiar prędkości, z jaką poruszają się po drogach kierowcy. Koszt uruchomienia oraz montażu jednego fotoradaru to aż 250 tysięcy złotych. Wydaje się jednak, że ta inwestycja szybko się zwróci, patrząc na to, jak kierowcy podchodzą do tematu przestrzegania przepisów. Warto być zatem odpowiednio uważnym.

Nowe fotoradary będą gotowe maksymalnie do lutego przyszłego roku. Będziecie musieli być bardzo uważni

fotoradar

Zgodnie z zawartą umową do lutego 2022 roku na drogach ma pojawić się 26 nowych fotoradarów. Wykonawca już pracuje nad montażem i instalacją kolejnych urządzeń. Kierowcom nie pozostaje nic innego, jak zachować należytą czujność oraz po prostu stosować się do obowiązujących przepisów. Wtedy żaden fotoradar nie będzie wam straszny i nie będziecie musieli obawiać się otrzymania dużego mandatu.

Przeczytaj również