Nowa sieć stacji paliw w Polsce. Kierowcy będą mieli alternatywne miejsce na tankowanie benzyny, diesla i LPG

Niebawem w naszym kraju ma pojawić się nowa sieć stacji paliw. Dzięki temu kierowcy będą mieli kolejne miejsce, w którym będą mogli tankować benzynę, diesel i LPG. Nowa sieć stacji paliw ma zostać założona przez firmę Dino. Stacje miałyby zostać zlokalizowane w pobliżu istniejących sklepów sieci. Kiedy można spodziewać się powstania nowej sieci stacji paliw? Jak to wszystko ma dokładnie wyglądać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule, w którym zajmujemy się głębiej tym tematem.

ceny paliw paliwo podatek vat benzyna diesel
Podaj dalej

Nowa sieć stacji paliw w Polsce – to się dzieje. Dino poczyniło już pierwsze kroki w tym temacie

benzyna diesel ceny paliw paliwo
Pixabay

W ostatnim czasie wiele marek, które posiadają sklepy, posiadają własne sieci paliw. Wystarczy przecież wspomnieć o takich firmach jak chociażby Intermarche, Carrefour czy Auchan. Teraz do tego grona może dołączyć sieć Dino, która złożyła do Urzędu Regulacji Energetyki pismo o udzielenie koncesji na obrót paliwami ciekłymi. Spółka otrzymała pozytywną odpowiedź w tym zakresie 16 maja 2023 roku. W związku z tym spółka może brać udział w obrocie paliw, przy wykorzystywaniu kart paliwowych Orlenu. Kiedy zatem można spodziewać się nowej sieci stacji paliw w naszym kraju?

Dziennik „Rzeczpospolita” informuje, że o planach sieci Dino mówi się w branży już od kilku lat. Teraz firma chce stworzyć własną sieć paliw. Wiadomości Handlowe poinformowały, że Dino aktualnie szuka specjalisty ds. paliw, który na co dzień będzie zajmował się pomaganiem w projektach dotyczących rozwoju sieci Dino w obszarze stacji paliw. Prezes Inquiry, Agnieszka Górnicka, podczas rozmowy z „Rzeczpospolitą” potwierdziła plany Dino związane z wejściem na rynek paliwowy.

„Plany Dino nie są zaskoczeniem, firma wcześniej skupiała się na klonowaniu swojego modelu i uruchamiała taśmowo kolejne sklepy. Teraz ewidentnie stara się biznes dywersyfikować. Niedawno słyszeliśmy o planach związanych z e-commerce czy rynkiem drogeryjnym, teraz o stacjach paliw. Przewagą Dino są lokalizacje. Miejsca, w których firma ma sklepy, wydają się niekoniecznie atrakcyjne dla koncernów paliwowych. Teraz może się to okazać magnesem dla lokalnej społeczności. Stacji paliwowych nie ma w tych miejscach zbyt wielu, teraz może być to kolejnym plusem” – mówi Górnicka cytowana przez „Rzeczpospolitą”.

Rynek paliwowy zyska nowego gracza. Nowa sieć stacji paliw podbije serca polskich kierowców?

ceny paliw paliwo podatek vat benzyna diesel
Pixabay

Jeśli Dino faktycznie podejmie ostateczną decyzję o wkroczeniu na rynek paliwowy, to wówczas można spodziewać się, że większość stacji pojawi się właśnie przy sklepach zarządzanych przez tą sieć. A to sprawi, że na pewno na brak zainteresowania nie będzie można narzekać. Ludzie będą bowiem mogli łączyć zakupy w sklepach z tankowaniem paliwa, co na pewno przyniesie dodatkowe profity. Aktualnie w naszym kraju przy sklepach wszystkich sieci funkcjonuje 171 stacji paliw, w związku z czym po wejściu na rynek Dino, liczba ta może wzrosnąć o kolejne dodatkowe punkty, w których będzie można zatankować benzynę, diesel i LPG. A to tylko wyjdzie z korzyścią dla kierowców. Jesteście zadowoleni z takiego obrotu spraw? Damy wam od razu znać, kiedy dostaniemy dokładne informacje, dotyczące daty wejścia Dino na rynek stacji paliw.

Przeczytaj również