No tego się nie spodziewaliśmy. Znane stacje paliw fałszowały faktury za paliwo! Ciebie też oszukali?

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, iż rozpracowana została grupa przestępcza, która wystawiała fikcyjne faktury w obrocie paliwami – czytamy w serwisie E-Petrol.pl. Zatrzymanych zostało czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej pochodzących z województwa łódzkiego oraz wielkopolskiego. Z usług hurtowni korzystały podmioty, które wykorzystywały stacje paliw do sprzedawania trefnego oleju napędowego.

tankowanie diesel benzyna
Podaj dalej

Stacje paliw sprzedawały olej smarowy jako olej napędowy?

diesel olej napedowy

Grupa miała wprowadzić do obrotu lewe faktury na kwotę ponad 2 miliardów złotych. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty prania pieniędzy oraz używania nierzetelnych faktur. Do organów spółek przestępcy mieli wykorzystywać „słupy”, które dawały im swoją tożsamość do przestępczej działalności. Z usług hurtowni faktur miały korzystać podmioty, które sprzedawały na stacjach benzynowych olej smarowy i preparat smarowy jako pełnowartościowy olej napędowy.

Osoby zatrzymane teraz odpowiedzą za wszystkie te przestępstwa. Grozi im kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalili, że przestępcy narazili Skarb Państwa na stratę około 387 milionów złotych.

Śledztwo nadal trwa

olej napedowy diesel

W śledztwie zostało już aresztowanych 15 osób. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i możemy spodziewać się kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Przeczytaj również