Niestety, zima to będzie trudny czas dla diesla. Ropa jeszcze bardziej podrożeje

Niestety, zima to będzie trudny czas dla diesla. Ropa jeszcze bardziej podrożeje

ropa naftowa

Podaj dalej

Większość z nas niecierpliwie patrzy cały czas na ceny paliwa. Te oczywiście póki co jak na razie tylko i wyłącznie rosną, ale w końcu musi przyjść czas, kiedy to wszystko wróci do normy. Wydaje się jednak, że nie nastąpi to zimą. Wtedy możemy przygotować się na kolejne podwyżki cen diesla.

Zima to będzie trudny okres dla diesel. Zapowiadają się kolejne podwyżki cen ropy

ceny paliw ropa

Według szefa Mercuria Energy Group Marco Dunanda zimą bardzo możliwe jest osiągnięcie przez ropę ceny 100 USD za baryłkę. To byłby prawdziwy rozbój w biały dzień. Przypomnijmy, że wcześniejszy oczekiwany przedział wynosił 80-90 USD, dlatego też wzrost cen byłby dosyć znaczny, co nie świadczy oczywiście o niczym pozytywnym dla nas.

Według informacji, które zostały zamieszczone przez agencję Bloomberg, podczas szczytu BloombergNEF w Londynie szef jednej z największych firm, które na co dzień handlują surowcami zwrócił uwagę na fakt, że wychodzenie globalnej gospodarki z kryzysu po pandemii koronawirusa może skutkować dalszą podwyżką cen. I mowa tutaj zarówno o benzynie, jak i energii. Masakra jakaś.

Jak żyć w tych trudnych czasach? Trudno jednoznacznie powiedzieć, trzeba to chyba wszystko jakoś przeczekać

diesel benzyna ropa

Jak sami zatem widzicie codziennie jesteśmy bombardowani nowymi, kiepskimi informacjami w kontekście podwyżek cen. Paliwo drożeje, energia drożeje i tylko nasuwa się na język pytanie – jak my mamy do cholery żyć? No nic, trzeba liczyć, że w końcu to minie. A my niestety mamy taki obowiązek, że musimy was o wszystkim informować. Nawet jak są to najgorsze wiadomości.

źródło: Bloomberg + e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News