Nie zarejestrowałeś się jeszcze do systemu e-TOLL? Grozi Ci duży mandat!

System e-TOLL od 1 października jest jedynym systemem, który umożliwia nam elektroniczne płacenie za przejazd po płatnych drogach w naszym kraju. Każdy użytkowników ciężarówek o masie całkowitej powyżej 3,5 tony i autobusów, musi się zarejestrować i opłacać swój przejazd za pomocą nowego systemu. Jeśli tego nie zrobicie, grożą wam wysokie mandaty. Policja już sprawdza, jak to wszystko funkcjonuje i tylko czeka, aby ukarać kierowców, którzy nie będą stosowali się do nowego systemu.

e-TOLL od 1 października
Podaj dalej

Nie zarejestrowałeś się jeszcze do systemu e-TOLL? Musisz to czym prędzej zrobić!

e-TOLL obowiązuje od 1 października
graf. KAS

Oczywiście kierowcy samochodów osobowych również mogą korzystać z nowego systemu działającego na autostradach. Póki co jest to możliwe na autostradzie A2 i A4. Każdy kierowca musi jednak pamiętać, aby uprzednio zarejestrować się w nowym systemie. Kierowcy osobówek do 30 listopada na A2 w kierunku Konina i A4 we Wrocławiu mogą płacić za przejazd gotówką lub kartą. Warto pamiętać o tym, ponieważ za niestosowanie się do przepisów grozą spore kary. W przypadku braku wpłaty dokonanej przez danego kierowcę w systemie grozi kara w wysokości mandatu do 500 złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej jak i inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego już sprawdzają, czy są przestrzegane przepisy. Kierowcy, którzy zapomną się zarejestrować i tym samym nie dokonają opłat muszą liczyć się z konsekwencjami. Warto zatem poświęcić kilka chwil na spełnienie swojego obowiązku i mieć czyste sumienie, zanim płacić bezsensowne mandaty za swoją głupotę i niedopatrzenie.

Funkcjonariusze już działają. Bądźcie czujni i nie zapomnijcie o swoim obowiązku

Bramki z e-TOLL
fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Powtarzamy jeszcze raz – funkcjonariusze od 15 października dokonują regularnych kontroli. Jeśli jesteś kierowcą ciężarówki lub autobusu, niezwłocznie zarejestruj się w systemie.

Przeczytaj również