Nie trzymasz swojego samochodu w garażu? Zobacz jak odpowiednio przygotować go na zimę!

Zima już tuż, tuż, dlatego też warto przypomnieć wam, o czym musicie pamiętać przy przygotowywaniu swojego samochodu na tę specyficzną dla kierowców porę roku. Oczywiście, o takich podstawach jak zmiana opon z letnich na zimowe nie będziemy wam przypominać, jednak mimo tego jest kilka kwestii, które warto tutaj teraz poruszyć.

diesel zima spalanie
Podaj dalej

Trzymasz swój samochód na zewnątrz, a nie w garażu? Zobacz jak odpowiednio przygotować swoje auto na zimę!

kiedy pierwszy śnieg zima opony zimowe
fot. pixabay

Przed rozpoczęciem sezonu zimowego warto naładować swój akumulator. W przeciwnym razie możecie narazić się na różne nieprzyjemne sytuacje, takie jak problemy z uruchomieniem auta tuż przed porannym wyjazdem do pracy. Oczywiście, takiej sytuacji łatwo zaradzić z pomocą znajomego, który posiada kable rozruchowe, jednak czasami może być to kłopotliwe. Przed zimą sprawdźcie kondycję swojego akumulatora i naładujcie go, jeśli okaże się, że parametry waszego akumulatora nie są wystarczające.

Kolejną sprawą, która nawet spotkała mnie w ostatnich dniach, jest wlanie zimowego płynu do spryskiwaczy. Każdy kierowca powinien pamiętać, by każdorazowo jesienią wypsikać większość swojego letniego płynu do spryskiwaczy. Letni płyn w nocy może bowiem zamarznąć i na dodatek rozmazywać brud na szybie, zamiast go czyścić. A chyba nikt z was nie ma takiego zamiaru, kiedy bierze się za mycie szyb. Pamiętajcie o tym i odpowiednio szybciej dolejcie odpowiedniego płynu do spryskiwaczy.

Wielu kierowców o tym zapomina, a jest to niezwykle istotne

zima silnik samochód mandat olej temperatura szyby
fot. pixabay

Jeśli trzymacie swój samochód na zewnątrz, a nie w garażu, bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć odpowiednio uszczelki. W przeciwnym razie narazicie się na nadmiar wilgoci w samochodzie, co zimą jest szczególnie dokuczliwe. Zabezpieczcie uszczelki przed zimą preparatem na bazie silikonu, uprzednio wycierając każdą uszczelkę z brudu i kurzu. Dzięki temu nie będziecie musieli martwić się o wilgoć, która potrafi utrudnić życie kierowcom w zimowe dni.

Przeczytaj również